Türk Yıldızları damgasını vuracak

Türk Yıldızları damgasını vuracak
30 Mayıs 2016, Pazartesi - 13:09

 

Akrobasi alanında sadece Türkiye’de değil dünyaya da damgasını vuran Türk Yıldızları, 25 Haziran’da düzenlenecek olan İzmit'in Kurtuluş etkinliklerine katılarak muhteşem gösterilere imza atacak.Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi Türk Yıldızları, İzmit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yıl dönümü etkinliklere katılarak İzmitlilerle buluşacak. Bu yıl düzenlenecek olan kurtuluş etkinliklerine Türkiye’nin gururu olan Türk Yıldızları damgasını vuracak.İzmit’in Kurtuluş etkinleri kapsamında düzenlenen Solo Türk F-16 gösteri uçağı İzmitlilere önceki yıllarda muhteşem gösteriler sunmuştu.Bu yılda Türk Yıldızları ile İzmit halkı bir araya gelecek. Programla ilgili olarak İzmit Belediye Başkanı  Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Türk Yıldızları pilotları Yüzbaşı Osman Yığcı, Üsteğmen Gökhan Esen, Yüzbaşı Ali Balcı, Binbaşı Esra Özatan, Yüzbaşı Hasan Kocabaş, Yüzbaşı Kemal Koyuncuoğlu ve Yüzbaşı Ali Onur Adacı İmperial Otel’de basın açıklaması gerçekleştirdi.

 “Türk milletinin bağrından çıkan en büyük olgusunun temsilcileri ile bir aradayız”  sözleriyle konuşmalarına başlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,”Bugün farklı bir heyecanı yaşıyoruz. Daha önce bildiğiniz gibi İzmit’in kurtuluşu sebebiyle farklı etkinlikler düzerledik. Milli duyguları çocuklara aşılamak isterdik. Son iki yıldır Türk Silahlı Kuvvetleri ekibimiz gösteri yapıyor. Farklı bir milli duygu oluşuyor. Bu sene yine böyle bir gösteriyi uygun bulduk. Bizleri kırmadılar. Bu sefer işi daha da büyüttük.Türk yıldızları olarak 7 kişilik bir filo olarak uçuş ve gösteri yapacak. Değerli komutanlarımız burada ağırlıyoruz. Gösterinin ötesinde bir etkinlik olacak. Türk Silahlı Kuvvetleri  milletin bağrından çıkan kahraman ordusudur. Tüm halkımızı etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

Türk Yıldızları Takım Lideri Hava Pilot Yüzbaşı Osman Yığcı ise şunları söyledi:” Gökyüzünde Türk milletinin milli takımıyız. Bütün illerde gösteri yapmaya çalışıyoruz. 24 yıldır gökyüzündeyiz. Bütün  illerden gelen istekler toplandı. İzmit’te ilk gösterimizi yapacağız. Gösteri için uygun yer olarak Marina Sahil Bölgesi seçildi. 25 Haziran günü İzmit semalarında olacağız. İzmit halkı mutlu olacaktır. Beklentilerinin üzerinde bir gösteri olacaktır.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki