Türkeş'ten HDP için sert sözler

Türkeş'ten HDP için sert sözler
12 Ekim 2015, Pazartesi - 11:43


Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, HDP için çok sert ifedeler kullandı. Türkeş, "PKK'nın siyasi kanadıdır HDP. O bakımdan onun önündeki şahısların barış, demokrasi gibi söylemleri, üzülerek söylüyorum ki gerçeği yansıtmıyor." dedi


Olayda  ihmal var mı? Şu anda bu çok yönlü olarak araştırılıyor ama orada bir güvenlik  tedbirinin alınmaması bir zafiyet değildir. Bir an için düşünün ki, orada miting  yapılacak alandan 2-3 kilometre uzakta, insanlar otobüslerden, trenden, kitle  taşıma araçlarından inip oradan meydana doğru hareket ediyorlar. Gardan gelip  başka işler için şehre giden insanlar da var. Nasıl bir güvenlik tedbiri  alabilirsiniz? Sadece devlet miting alanına giriş ve çıkışları kontrol edebilir.  Onun haricindeki yollarda serbest dolaşım her zaman olduğu gibi yapılıyordu.  Konuşmalara bakıyorum, 'Orada hiç kimse yoktu güvenlik güçleri' diye altını  çizerek bazıları söylüyorlar. Peki güvenlik güçleri olsaydı o zaman da 'Burada bu  güvenlik güçlerinin işi ne' diye tepki olacaktı."

 

'Aymazlık'

"Bu seçim hükümetidir. Bu seçim hükümetini  itham etmeye kalkmak cehaletle eş değer olur. Kendileri girmeyerek bu seçim  hükümetine sorumluluktan kaçtılar. Şimdi sorumluluğu üstlenenlere 'sen niye  sorumlu olarak orada oturuyorsun' demek de aymazlıktan başka hiçbir şey  değildir."

"PKK'nın siyasi kanadıdır HDP"

"HDP'nin yönetim kademesi önde şık bir  görünüm, iyi çocuk görünümünde insanlar ve onun arkasında aslında o siyasi yapıyı  yöneten bir dağ kadrosu vardır. PKK'nın siyasi kanadıdır HDP. O bakımdan onun  önündeki şahısların barış, demokrasi gibi söylemleri, üzülerek söylüyorum ki  gerçeği yansıtmıyor."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki