Tüysüzler davası ertelendi

05 Kasım 2015, Perşembe - 15:29

Tüysüzler Kuyumculuk patronları ve personellerin yargılandığı “ Tüysüzler Davası” Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki görüldü. Dava, davacıların tamamının dinlenememesi nedeniyle 27 Ocak tarihine ertelendi. Geçtiğimiz yıl 27 Haziran günü Tüysüzler Kuyumculuk adlı işyerlini biranda kapatıp kaçan Tüysüzler Ailesi’nden Cengiz, Cemalettin, Turgay, Yüksel, Turgut, Perihan Tüysüz ve çalışanlarından Esengül Uludağ ile Melika Zortaş’ın sanık olarak yargılandığı davanın görülmesine Kocaeli Adliyesi’nde devam edildi. Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada davacıların tamamının dinlenememesi nedeniyle 27 Ocak tarihine ertelendi.

TÜYSÜZLER YİNE KATILAN OLMADI
Duruşmaya daha öncelerinde de olduğu gibi tutuksuz yargılanan sanıkların hiçbiri katılmazken, Cengiz Tüysüz ve Turgut Tüysüz’ün vekili Av. Didem Zengin, karşı taraftan da şikayetçi olan mağdurların vekili avukatlar katıldı. 52 şikayetçinin dinlenilmesinin planlandığı duruşmada yalnızca 10’a yakın mağdur dinlendi. Tüysüzler Kuyumculuk tarafından mağdur edilen vatandaşlar mahkemede ne şekilde mağdur edildiklerini ve el koyulan mallarının miktarını belirtti. Şikayetçilerin ifadelerinin alınmasının ardından söz alan şikayetçi vekili Av. Selçuk Gedikli, “Bu kadar kişiyi mağdur ettiler, ancak hiçbir anlaşma veya mağduriyet giderme çabaları yok. Duruşmalara da katılmıyorlar. Tutukluluk kararı verilirse hiç değilse sanıklar duruşmaya katılacaklardır” dedi.

27 OCAK TARİHİNE ERTELENDİ
Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesine ve sanıkların tutuksuz yargılanmasının devamına karar vererek duruşmayı 27 Ocak tarihine erteledi. Duruşma çıkışında şikayetçi tarafın avukatları ağır ceza mahkemelerinde sanığın kaçma şüphesi bulunduğu takdirde tutuklanması gerektiğini ancak bu duruşmada sanıkların şüphenin ötesinde kaçmış olmalarına rağmen hala tutuklamanın yapılmadığı yönünde eleştirilerde bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki