Üç noktada yeni operasyon başlıyor

Üç noktada yeni operasyon başlıyor
12 Mart 2016, Cumartesi - 10:39

İçişleri Bakanı Ala, 8 ilçede tamamlanan operasyonların, Yüksekova, Şırnak merkez ve Nusaybin’de başlayacağını bombalama tuzaklarının temizleneceğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Efkan AlaYüksekova’da, Şırnak merkezde ve Nusaybin’de bazı mahallelerde çukur bulunduğunu, bombalama tuzaklarının kurulduğunu belirterek, bunların temizleneceğini söyledi.

Bakan Ala, Kuzey Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) İçişleri ve Çalışma Bakanı Asım Akansoy’u bakanlıkta kabul etti. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Ala, Yüksekova, Nusaybin ve Şırnak merkezde operasyon yapılacağını belirterek şu bilgileri verdi: “Türkiye’de 8 ilçede, bunlar Silvan, Varto, Derik, Dargeçit, Cizre, Silopi, Sur ve İdil. Bu ilçelerde çukurlar bazı mahallelerde kazılmıştı, bariyerler kurulmuştu ve patlayıcılar, bomba düzenekleri yerleştirilmişti, bunlar temizlendi. Bu ilçelerin dışında Yüksekova’da, Şırnak merkezde ve Nusaybin’de bazı mahallelerde yine çukurlar ve bariyerler bulunuyor. Aldığımız bilgiler orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Oralarda da bu temizlikler yapılacak. Bu yapılırken, bazen 1 - 2 gün öncesinden, bazen yarım gün öncesinden operasyon yapılma anı yerel yöneticiler tarafından vatandaşlarımıza bildirilmektedir. Şırnak ve diğer iki ilçemizde de vatandaşlara yarım gün, bir gün öncesinden, sokağa çıkma yasağı da ilan edilerek durum bildirilecek.”

PKK'YA TENDÜREK DARBESİ

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yaptığı yazılı açıklamada, Doğubayazıt İlçesi'nde kara ve havadan düzenlenen operasyonda iki mağara içerisinde, 100 kilo amonyum nitrat, 38'i el yapımı patlayıcı düzeneği haline getirilmiş80 tüp, 100 metre elektrik kablosu ve örgütsel doküman ele geçirildiği duyuruldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki