Üçüncü vergi dairesi

24 Şubat 2015, Salı - 21:45

Kocaeli’de verginin yüzde 60’nin elde edildiği Gebze’ye üçüncü vergi dairesi yapılacak. 6,5 dönümlük arazi üzerinde yapılacak hizmet binası kompleksinde üçüncü vergi dairesi ile birlikte İlyasbey ve Uluçınar Vergi daireleri de yer alacak

Maliye Bakanlığı tarafından Gebze’de hazineye ait 6,5 dönümlük arazi üzerinde yeni vergi dairesi yapılacak. Konuyla ilgili olarak Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Erhan Coşkun, Gebze’ye üçüncü vergi dairesi oluşturulması için çalışmalara başlandığını ve hazineye ait arazi üzerinde yeni vergi dairesi binasının yapılacağını söylediği bildirildi.  Öte yandan yeni vergi dairesinin inşa edileceği araziye yapılacak komplekse İlyasbey ve Uluçınar Vergi Daireleri’de taşınacak. 

ÜÇ VERGİ DAİRESİ AYNI YERDE OLACAK

Bilindiği gibi Kocaeli’de toplanan vergilerin yüzde 60’ı Gebze bölgesinden elde ediliyor. Gebze’de Uluçınar ve İlyasbey Vergi daireleri bulunuyor. Üçüncü vergi dairesi ile birlikte Gebze’de vergi çalışmaları konusunda önemli ölçüde rahatlama olacağı belirtiliyor. Yeni vergi dairesinin yapılacağı alana İlyasbey ve Uluçınar Vergi Dairesi’de Gebze Belediyesi tarafından tahsis edilen 6,5 dönümlük hazine arazisine yapılacak binaya taşınacak. Böylece Gebze bölgesinde ki üç vergi dairesi aynı merkezde hizmet verecek. 

43 MİLYAR TL VERGİ TAHAKKUK EDİLDİ

Kocaeli Vergi dairesi Başkan Erhan Coşkun dün yaptığı açıklamada, ilimizde 15.909’u Kurumlar vergisi olmak üzere toplam 99.487 faal vergi mükellefi bilindiğini, 2014 yılında tahakkuk eden 43 milyar TL’lik verginin 39,7 milyar TL ‘sinin (%91.82) tahsil edildiğini açıkladı, “İlimizde vergi borcu bulunan 217 bin kişiden 95.203’ü(%43) borçlarını yapılandırdı. İlk taksit olarak 2 Şubat tarihi itibariyle 78 milyon 576 bin TL tahsilât gerçekleşti” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki