Ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı

Ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı
30 Mayıs 2016, Pazartesi - 13:07

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Kutlu Fethin Yıl Dönümünde Yeseviden Günümüze Ülküde Birlik” programında Ali Kınık ve Ozan Manas’ın konserleriyle ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı. İstanbul’un fethinin 563. Yılında, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Kutlu Fethin Yıl Dönümünde Yeseviden Günümüze Ülküde Birlik” programı ülkücülerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Türkiye’nin önemli sanatçılarından Ali Kınık ve Ozan Manas’ın sahne aldığı programda, ülkücüler unutulmaz bir gece yaşadı.

YOĞUN KATILIM
İzmit Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Kocaeli İl Başkanı İbrahim Özcan ve Başkan Yardımcısı Tuğrul Gök, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Sekreteri Coşkun Sarskaya, İlçe Başkan Yardımcısı Özkan Ayyıldız, MHP Başiskele İlçe Başkanı Serkan Günaydın, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, MHP Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu, MHP Çayıroava İlçe Başkanı Abdullah Adanur, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, ülkü ocakları ilçe temsilcileri ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ardından İzmit Belediyesi Mehteran Takımı’nın muhteşem gösterisiyle devam etti. Kuran-ı Kerim tilavetinin yapıldığı gecede hep birlikte dua edildi. Ülkü Ocakları’nın hazırlamış olduğu sinevizyon ve halk oyunu ekibinin sahne aldığı program izleyenlerden büyük alkış topladı. Türkiye’nin önemli seslerinden Ozan Manas ve Ali Kınık’ın sahne aldığı programda katılımcılar şarkılara eşlik ettiler. Programın sonunda Manas ve Kınık hayranları bol bol fotoğraf çektirdi.

Kocaeli’deki tüm çalışmaları takip ettiğini söyleyen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, “Böylesine hayırlı hizmetler ortaya koyan İbrahim Özcan ve yönetimine, ilçe ocak başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün kutlu şehrimiz olan İstanbul’un fethinin 563. yılındayız. Ülkü Ocakları bir şehitler kervanıdır. 4 Ocak 1968’den başlayarak ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran ile başlayan yolculuk, 20 Şubat 2015 Fırat Çakıroğlu’na kadar devam etmiştir. Şehit kanıyla sulanmış olan cennet vatanımızın parçalanmaya çalışıldığı dönemlerde onlar canlarını başlarını ortaya koyarak korkmadılar, asla geri atmadılar. Yarım asra yakın kutlu yuvamızda her zaman Türk milleti adına mücadele verdik. Ülkü Ocakları eğitim ve kültür yuvasıdır. Fitneye ve fesada fırsat vermeden hedefe doğru ilerlemeliyiz. 2023 lider ülke Türkiye’sidir. Yönetecek olan arkadaşlarımız başbakan, vali olarak inşallah memleketimizi aydınlığa eriştireceksiniz. Türk milliyetçilerinin bizden başka ne isteyen ne seven vardır. Türkiye yok edilmek isteniyor. Her gün şehit haberleri almaktayız. Onun için Türk milleti adına çok büyük önem arz eden değerli kimselersiniz. Ülkücü hukukunu zarara uğratmayacağız” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK

Son olarak konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise şunları söyledi: “Ülkü Ocakları kutlu mekanlardır. Türkiye’nin değil dünyanın gençlik hareketidir. Bizler de ülkücülüğümüzü tertemiz bir şekilde layıkıyla yaşayıp hem gençliğe hem de millete hayırlı hizmetler yapmamız gerekir. Şehit vermediğimiz, cinnet ve cinayetlere tanık olmadığımız gün yok. Bu yıkım ve yıldırma hareketinin karşısındaki en büyük güç şüphesiz ülkücülerindir. Her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir. Gel gör ki samimiyetten yoksun ismini bile açıklayacak cesareti olmayanlar bugün hukuku yok etme gayreti içerisindeler. Sosyal medyada bir ülkücüye asla yakışmayacak ifadelerle ülküdaşlarımızın arasına nifak tohumları ekmeye çalışan bu zevatlar, ülkücüyü ülkücüye düşürmek için her türlü çirkefliği yapmaktadırlar. Ömürleri boyunca ülkücü harekete bir zerre olsun hizmeti olmayan, ocağın ahlakı ve terbiyesinden nasibini almamış ve menfaat gereği siyasi tercihi başka odaklar olmuş bu şahıslar kaos ortamı oluşturma hevesi içerisindedirler. İnanıyorum ki bu kirli ağızlar ve klavye madrabazları niyetlerinde galip olamayacaklardır.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki