Ünlü, “30 bin oy için bizi eleştiremezler”

18 Kasım 2015, Çarşamba - 14:30

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü yaptığı basın toplantısında, 7 Haziran’da oyumuzu 50 bin artırdığımızda bize madalya takmayanlar 1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz 30 bin oy için bizi eleştiremezler” dedi

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Genel başkanlığa aday olduğu belirtilen isimlerle ilgili soruyu da yanıtlayan il başkanı Ünlü, “MHP’nin politikası bellidir. Anayasanın ilk 4 maddesi bizim için değişmezdir. Seçim sonuçlarına saygılıyız. Biz hiçbir koşulda davamızdan vazgeçmeyiz. Zaman bizim haklılığımızı gösterecektir. Sosyal ortamda birilerinin adaylıklarının gündeme gelmesi bizi ilgilendirmez. Bugün resmi bir açıklama yok. Eğer olursa biz de açıklamamızı yaparız. MHP Kocaeli teşkilatı her zaman genel merkeze bağlıdır” dedi. Parti içindeki muhaliflerin söylemlerine ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Sorunlarımızı ilçelerimizle tartışacağız. ‘Genel başkan değilsin’ diyerek ortaya atılan kimseyi muhatap almayız. 1 Kasım’da 123 bin 634 oy aldık. 37 bin 826 oy kaybı hakkında İl Başkanı Ünlü, “ 7 Haziran’da oyumuzu 50 bin artırdığımızda bize madalya takmayanlar 1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz 30 bin oy için bizi eleştiremezler. MHP’nin yaptıklarının doğru olduğunu bir gün herkes fark edecek” diye konuştu.

 “FOSİLLERDEN KURTULACAK”

MHP’nin yüzde 12’lik bir kemik oyunun bulunduğunu dile getiren ünlü, “Kocaeli’de 125 bin kemik oyumuz var. MHP bu oyunu daha da artıracaktır. Mecliste 40 milletvekili ile mecliste olmamızın önemini milletimiz anlayacaktır” ifadelerini kullandı. Ünlü, sözlerini şöyle tamamladı: “MHP az bütçesi ile seçim çalışması yürüttü. AKP devlet gücünü arkasına alarak seçim çalışması yaptı. Bugün ilk defa bu kadar yoğun bir seçim çalışması atlatan bir teşkilatla çalışmalarımızı yaptık. Bunları görmeden seçim sonuçlarını doğru değerlendiremezsiniz. Örneğin Kartepe bölgesinde 9 bin 320 oy alacağımızı bilen bir teşkilat oluşturduk. Bugün kartvizitli MHP’lilerin partiden gitmeleri MHP’nin hayrınadır. MHP kendi fosillerinden kurtulacaktır. Bunu herkes görecek”
 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki