Ünlü; 6 ayda 436 şehit veren bir ülkeyiz

Ünlü; 6 ayda 436 şehit veren bir ülkeyiz
03 Nisan 2016, Pazar - 18:39

MHP İzmit İlçe Teşkilatı, üye katılımı ve mahalle başkanları ataması programı öncesinde istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantısında, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 8 Nisan’da MHP için verilecek olan olağanüstü kurultay kararı için, “Kurultay yapılmayacaktır” diye konuştu

 

MHP İzmit İlçe Teşkilatı, 10 Nisan’da Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan üye katılımı ve mahalle başkanları ataması programı öncesinde, Cafe Negra’da istişare toplantısı gerçekleştirdi. Programa ev sahipliği yapan MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, “Merhum Türkeş Bey’in doğumunun 99’uncu, vefatının 19’uncu yıl dönümünde iki emanetinden birisi olan Milliyetçi Hareket Partisi büyümüş, dalları sadece Anadolu’da değil, Türk ve İslam’ın yaşandığı ve yaşatıldığı yere tutunmuştur. MHP, oy oranlarına ve yüzde hesaplarına bakılarak anlaşılmaz. 8-9 Şubat 1969 tarihinde dikilen filiz bugün 47 yaşını dolduran bir çınar olmuştur” diye konuştu.


6 AYDA 436 ŞEHİT
Yalçınöz’ün ardından konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Öncelikli olarak ülkemizin içinde bulunduğu durumun farkında olan yöneticileriz. Son 6 ayda 436 şehit veren bir ülkeyiz. Biz bu günleri bilerek siyaset yaptık. Kimilerine duyurduk kimilerine sen bilirsin Türkiye dedik. Bugün bir bir ölüyoruz. Biz de diyoruz ki Türk milletinin son umudu Türk milliyetçileridir. Bugün nasıl bir araya geliyorsak yarın mahallelerde daha çok teşkilatlanarak ekibimizle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizim yol haritamız belli. Yarın Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i anma programı için Ankara’ya gideceğiz. Başbuğumuzu rahmetle anıyorum” dedi.


KURULTAY YOK
Ünlü, 8 Nisan’da MHP için verilecek olan olağanüstü kurultay kararı için son olarak şunları söyledi: “Mahkeme MHP için bir karar açıklayacak. Kurultay bizim gündemimizden düşmüştür. Bizim gündemimizde öyle bir gündem yoktur. Nasıl bir sonuç çıkarsa çıksın Kocaeli teşkilatları kendi yapacağı işlere bakacaktır. İnanıyorum ki 8 Nisan’da beklentilerimizin dışında bir karar çıkmayacaktır.  Kurultay yapılmayacaktır. MHP için asıl kurultay süreci 9 Ekim 2016 tarihinde başlayacak, 2018’de sonuca bağlanacaktır.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki