Ünlü, AK Partililer’i göreve çağırdı

01 Temmuz 2015, Çarşamba - 02:07

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, ilimizin çeşitli bölgelerinde yaşanan sel felaketi ile ilgili mağduriyetin giderilmesi için AK Partili siyasileri göreve çağırdı

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, genel seçimler sonrası siyasetin şekillenmekte olduğu şu günlerde basın açıklaması düzenleyerek teşkilat çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. İlimiz siyasetine daha fazla odaklanarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ünlü, son genel seçimlerde mecliste görevine başlayan ilimizdeki siyasilere başarılar dileyerek, flu görünenleri bu dileğinden ayrı tuttuğunu söyledi.

SORUMLULUK AKP’NİNDİR
Kendisinin Eşmeli olduğunu hatırlatan Ünlü, “Yakın zamanda yaşanmış elim sel felaketinde de Eşme’deydim. Sekiz ay öncekinde de oradaydım. Ve bende orada mağduriyet yaşamış vatandaşlardan biriyim. Görüyoruz ki, AKP’liler bu bölgeyle ilgili kimse somut bir adım atmıyor. Evet, AKP hükümet kuramadı ama yeni hükümet kurulana kadar da tüm hükümetin gücü ve yetkileri hala AKP’dedir. Bir de bunun üstüne belediyeleri eklerseniz, sorumluluk tamamen AKP’li yetkililerindir” diye konuştu.

AKP NEREDE?
Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı yaptırımlar ve bölgedeki zulümleri ile ilgili de konuşan Ünlü, “Çin’in son yıllarda Doğu Türkistan’da yaşayan Müslümanlara getirdiği oruç yasakları, bu yılda yürürlüğe girdi. Yasaklar büyük bir katliama neden oluyor. Doğu Türkistan halkına yaşatılan zulüm, gün geçtikçe büyüyor ve yaşamını yitirenlerin sayısı her geçen gün yükseliyor. Kendine siyasi rant çıkacağını gördüğü zaman yalandan gözyaşı dökerek televizyonlarda şov yapan AKP şimdi nerede, dışişleri bakanı ne iş yapar” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki