Ünlü: Bin yıllık kardeşlik tahrip edildi

03 Şubat 2016, Çarşamba - 13:28

MHP Kocaeli Teşkilatı, bir yıl önce bugün gerçekleştirilen 11. Olağan kongrelerinden bu yana yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İl Başkanı Ünlü, Türk-Kürt kardeşliğinin tahrip edildiğini söyledi.

MHP Kocaeli’nin 11. Olağan kongresinin üzerinden tam bir yıl geçti. Aydın Ünlü’nin mevcut yönetim kadrosu bir yıl önce bugün göreve gelmelerinden dolayı Dolphin AVM karşısında bulunan Zincir Cafe’de basın mensuplarıyla kahvaltı programında buluştu. İl yönetiminin de katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Aydın Ünlü, geçen bir yıl içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek gündeme dair de açıklamalarda bulundu.

“HUZURUMUZ KAÇTI”

Ünlü, bir yıl içerisinde girilen iki seçimde hiçbir şekilde yapısının bozulmadığını belirterek, “Tüm imkansızlıklara ve oluşturulan algılara rağmen yılmadan, yıkılmadan, mücadeleden taviz vermeden bugüne geldik. 7 Haziran seçimlerinde her gün farklı ilçelerimizde saha ve nokta çalışmaları yapıldı. Türkiye’nin huzurunun kaçtığının, milletimizin incinmiş ve kırılmışlığının, bin yıllık kardeşliğimizin tahrip edildiğinin farkındayız” dedi.

SİLAHI KİM BIRAKTI?

Ünlü, “Açılım adını verdikleri ihanet tablosunda silahı kimin bıraktığını anlayanınız var mı? Habur’da kibarca alkışlanarak ellerine, bebeklerin, anaların, şehitlerin kanı bulaşmış vatan haini teröristlerin karşılanışını bu milletin unutmadığını, Soma’da maden işçisine tekme tokat saldırıldığını da unutmadığımızı bilin. Terörle müzakere olmayacağını, devlete millete kafa tutanların akıbetlerinin ne olacağını gördük” şeklinde konuştu.

“OYUMUZU 165 BİN ARTIRDIK”

7 Haziran seçimlerinden önceki seçim bandına göre oy oranlarını 165 .000 arttırdıklarını söyleyen Aydın Ünlü, “2. vekilimizi 300 oy ile kaçırdık. 1 Kasım erken seçiminde 1 vekilimizi özverili çalışmayla koruduk. AKP iktidarının ülke genelinde yapmış olduğu ‘Bize oy vermezseniz, ekonomi çöker, şehit gelir algısı nedeniyle 7 Haziran seçimlerine oranlar düşüş yaşamaktayız” dedi.

YENİ STK’LAR KURULDU

2019 seçimlerinin alt yapısını şimdiden hazırlamaya başladıklarını ifade eden Aydın Ünlü, ESG (Etkili sandık görevlileri) ordusunun sayısını 50.000’e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Ünlü, Ayhan Arpacı başkanlığında, KÜRSAT (Kocaeli Üretken Şuurlu Aktif Tabipler) Derneğinin, Hava Köse başkanlığında THE (Türk Hukuk Enstitüsü) ve Gürcan Kolay başkanlığında ise KOMİAD’ın (Kocaeli Müteşebbis İş Adamları Derneği) kurulduğunu bildirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki