Ünlü: HDP Kapatılsın

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Yargıtay;teröristlere övgüler düzen, şehitlerimizin kanına giren ve terörle arasına mesafe koyamayan HDP hakkında hemen devreye girmeli ve bu partiyi kapatmalıdır” dedi
28 Temmuz 2015, Salı - 13:45

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, terör olayları ve bu çerçevede yürütülen operasyonlar ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı yazılı açıklamaya yakın bir açıklama yaptı. Ünlü, “ Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, teröristlere övgüler düzen, şehitlerimizin kanına giren ve terörle arasına mesafe koyamayan HDP hakkında hemen devreye girmeli ve bu partiyi kapatmalıdır” dedi.

KATLİAMI PKK VE HDP PLANLADI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yazılı açıklamasına yakın bir açıklama yapan Ünlü, “Suruç katliamının halen kim ya da kimler tarafından organize edildiği, hangi amaçların gözetildiği bir muammadır. Kobani’de sivil kalmamışken; HDP, ESP ve bazı bölücü sivil toplum kuruluşlarının teşviki ve üç beş oyuncakla Suruç’a ölüme gönderilen gençlerin teröre kurban seçildiği neredeyse kesine yakındır. Bölücülüğün iki ana aktörü PKK ve HDP tarafından planlandığı anlaşılan, AKP’nin de sessizliğe büründüğü ölüm tezgahının Suruç’ta kurulması şöyle dursun, Türkiye’yi uçurumun kenarına kadar savurması büyük badirelere neden olmuştur.

HDP İÇİN HUKUK ÇALIŞTIRILMALI
Şehirlerde güpegündüz uzun namlulu silahlarla gezen, etek giyip maske takacak kadar insanlıktan çıkan alçaklar; sınırlarımızdan içeri sızıp cinayet işleyen şerefsizler, bunların arkasında duran, himaye eden odaklar derhal ve acilen temizlenmelidir. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ise teröristlere övgüler düzen, ve terörle arasına mesafe koyamayan Kandil siyasetçileri hakkında hemen devreye girmeli, hukuku çalıştırmalıdır. Anayasa’ya ve Siyasi Partiler Kanuna muhalif ve aykırı davranışlar sergileyerek şiddet ve teröre siyasi mühimmat sağlayanlara atıl ve hareketsiz kalmak PKK’ya dolaylı arka çıkmak anlamına gelecektir.

SON DAKİKAYA KADAR BEKLEYİN
Başbakan’ın çözüm sürecini terk etmesi, bunu da milletimize ilanıbugünkü hassasiyet düzeyi yüksek dönemde milli ve tarihi bir görev olarak önündedir. Süreç ihaneti,milli birlik ve kardeşliğimizin birliğini bozuyor. Biz bu süreci hiçbir zaman kabul etmedik ve bu safsata hemen bitirilmelidir” diyerek sürekli gündemde olan MHP il binasının satın alınmasıyla ilgilide Ünlü, son dakika ve son saniyeye kadar zamanımı kullanacağım. Bu binanın satın alınması konusu bir tek bizi ilgilendiriyor. Merak edenler son günü beklesin” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki