Ünlü, Murat Özdağ'a sahip çıktı

Ünlü, Murat Özdağ'a sahip çıktı
08 Haziran 2016, Çarşamba - 21:50

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü paralel operasyon kapsamında göz altına alınan KOTO Başkanı Murat Özdağ’a vurulan kelepçe aslında Kocaeli esnafına vurulmuştur” dedi. Ünlü ayrıca AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı, yargıyı etkilemekle suçladı MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, parti binasında basın açıklaması yaptı. Ünlü, Paralel Yapıya yönelik operasyonda kelepçelenerek gözaltına alınan KOTO Başkanı Murat Özdağ’a yapılan muamelenin aynı zamanda Koceali esnafına yapıldığını ileri sürerek, “Murat Özdağ’a vurulan kelepçe aslında Kocaeli esnafına vurulmuştur” dedi. FETÖ, bir terör örgütüdür diyen Ünlü, “Belediyeler ve devlet kadrolarına sızmış işbirlikçilere biran önce gerekenin yapılması şarttır” şeklinde konuştu.

PKK’YI LANETLEDİ

Açıklamalarına, İstanbul ve Mardin’de meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek başlayan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Öncelikle son iki gün de İstanbul Vezneciler’de ve Mardin Midyad'da hain HDP-PKK sürüsünün yaptığı saldırıda Şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. En kısa zamanda Allahtan intikam fırsatı almamızı niyaz ediyorum” dedi.PKK konusunda devlete her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Ünlü, “Bugün geldiğimiz noktada yıllardır, Genel Başkanımız nazarında MHP olarak, özellikle açılım denen süreç ile ilgili yaptığımız uyarılardan haklı çıkmaktan dolayı üzüntü içinde olduğumuzu bilmenizi isterim. O zamanlar HDP ile kolkola girip barış naraları atan iktidar mensupları bugün yaptıkları hatalarla yüzleşmeye bile cesaret edememektedirler. Ama biz şimdi kısır tartışmalar içine girmekten ziyade PKK’nın ve hain işbirlikçilerinin kökünü kurutmaları için devlete her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu, her fırsatta dile getiriyoruz” şeklinde konuştu” açıklamasında bulundu.

FETÖ terör örgütüdür diyen Ünlü, “Bugün MHP nin zamanında yaptığı uyarıları dikkate almayan iktidarın hatasının faturası çok ağır ödüyoruz. Ve yine bugün geldiğimiz noktada MHP nin bir konuda daha haklı çıktığını hep birlikte gözlemliyoruz. Nedir bu konu? İlk olarak Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin tehlikesine işaret ettiği paralel yapı. O günlerde Genel Başkanımıza etmediği laf kalmayan iktidar mensupları, Paralel yapının bir ülke için bir tehlike olduğu kanaatine ancak kendi ayaklarına basıldığı zaman yani 17 Aralıkta görebilmişlerdir. Binlerce insanı mağdur eden FETÖ terör örgütünün ilimizde göz altına alınanlardan ziyade belediyeler ve devlet kadrolarına sızmış işbirlikçilerine bir an önce gerekenin yapılması şarttır. Öyle ya 10 yıl bunlarla ortak hareket eden ilimizdeki iktidar temsilcileri bu yapının uzantılarını özellikle belediye kadrolarından tamamen temizleyebilmiş midir? Her konuda şahin kesilen AK Parti li yöneticilerden bu konuda kamuoyunu rahatlatan açıklamalar yapılmamaktadır” ifadelerini kullandı.


AKP ADALETE GÜVENMEK ZORUNDA
Konuşmasında AK Parti İl Başkanını yargıyı etkilemekle suçlayan il başkanı Ünlü, “Biz, MHP Kocaeli İl Teşkilatı olarak, ilimizde göz altına alınanlarla ilgili, yargı süreci bitmeden bir hükümde bulunmuyor ve görüş beyan etmiyoruz. Bu arada bu konuyla ilgili AK Parti il başkanına da "eski arkadaşlarımız” nitelendirmesine pek anlam veremedik. Şemsettin Ceyhan bu konuda olumlu ya da olumsuz yargıyı etkilemeye yönelik sözler sarf etmesi pek iyi niyetle yorumlanacak bir şey değildir. Bu konuda hepimiz yargıya güvenmek zorundayız. Paralel ile ilgili “ucu acaba bize de mi dokunur" korkusu yaşayan bir kısım AKP mensupları da yargıya güvenmek zorundadır” dedi.


ÇOK DERİN BİR KONU
Basın mensuplarının paralel yapıya yönelik gerçekleştirilen operasyonda serbest bırakılan 46 kişi hakkındaki soruya da cevap veren Ünlü, “Bu çok derin bir konu. İçeriğini iyice araştırıp konuşulması gerekiyor. Sadece Koceali’de değil Türkiye’nin birçok yerinde gözaltına alınanlar serbest bırakıldı. Ama bunu sokakta yürüyen vatandaş bile biliyordu. Gelişmeler oldukça daha sağlıklı yorumlar yapabiliriz” dedi.


KELEPÇE KOCAELİ ESNAFINA TAKILMIŞTIR
KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın kelepçelenerek adliyeye getirilmesini ise eleştiren Ünlü, “Bu görüntü hafızalardan silinmeyecek. Konu nedir ne değildir bilinmelidir. Murat Özdağ, daha dün AK Parti’lilerin açılış açılış gezdirmek için yarıştığı insan değil miydi? Ne oldu da şimdi kelepçe takılarak gezdiriliyor. Bugün KOTO Başkanına takılan kelepçe aslında Kocaeli esnafına takılmıştır. Geçmişte bakanlarla, başbakanla gezen bir insan neden bu duruma düşürüldü” açıklamasında bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun en başarılı 11 başkan arasına girmesinin sorulması üzerine de açıklamalarda bulunan Aydın Ünlü, “ MHP olarak, bugüne kadar İbrahim Karaosmanoğlu, il ve ilçe başkanları hakkında ne söylediysek bugünde aynısını aynısını söylemeye devam edeceğiz Vergi rekortmeni bir il olan Kocaeli’nin hizmet konusunda en geri kalmış illerden biri olduğunu her zaman dile getirdik. Tramvaydan yol çalışmalarına kadar bir çalışma var doğru. Ama ilerisi için, Kocaeli’nin marka yolu olmak için atılmış bir adım yok. İşte bu AKP’nin eseridir diyebileceğimiz bir eser yok. İşte bu yüzdendir ki sayın İbrahim Karaosmanoğlu başarısızdır” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki