Ünlü ; Ömer Halisdemir’in Anıtı Yapılmalı

Ünlü ; Ömer Halisdemir’in Anıtı Yapılmalı
31 Ağustos 2016, Çarşamba - 12:51

MHP Kocaeli İl Teşkilatı tarafından, İzmit Belsa Plaza’da hizmet veren Sketch Cafe’de gerçekleştirilen toplantıda; 9 Ekim’de başlayacak olacak kongre süreci değerlendirildi.

Programa İl Başkanı Aydın Ünlü’nün yanı sıra İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu, Ülkü Ocakları Şube Başkanı Melihşah Taşkın ve ilçe başkanları da katıldı. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, konuşmasında “Ömer Halisdemir ile ilgili Sakarya il sınırındaki Eşme bölgesine ve Kocaeli’nin İstanbul çıkışı olan sınır bölgesine anıt yapılmalı. Anıtı görenler; Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için, bu devletin yaşaması için canını hiçe sayanların olduğunu hatırlamalı” dedi.

MHP, BU ÜLKENİN SİGORTASIDIR

Konuşmasına devam eden Ünlü: “Türkiye, terörün en üst seviyede olduğu bir dönemi yaşamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin önemini, 15 Temmuz’dan itibaren tüm Türkiye daha iyi anlamıştır. Biz hep söylemiştik; Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin sigortası, fethedilmemiş tek kalesidir diye. Bundan sonra da bu hassasiyetle görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bugün ülkemizin Suriye’de yaptığı mücadelede ve Güneydoğuda yapılan operasyonlarda Milliyetçi Hareket Partisi destek vermeye devam edecektir” dedi.

 MHP’NİN HAKLILIĞINI HERKES GÖRDÜ

Kurultay süreci zor bir süreç ve bugün bizim demokrasi şöleni olarak adlandırdığımız süreci hep beraber tamamlayacağız diyen Ünlü: “Birleştirici olmaya devam edeceğiz. Kendimize güveniyoruz. Başımız dik alnımız açık. Liderimizle beraber ne kadar doğru bir yolda hareket ettiğimizi görüyoruz. 7 aydır Milliyetçi Hareket Partisi yapılanların karşısında dimdik durmayı başarabilmiş bir partidir. 2 Temmuz’da Genel Başkanımızdan özür dilemiştik, biz MHP’yi kamuoyuna anlatamadık diye. Algı politikalarına yenildik. MHP’nin ne kadar haklı olduğunu herkes gördü” ifadelerine yer verdi.

Son olarak 15 Temmuz darbe girişimin önlenmesinde büyük katkıları olan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i hatırlatan Ünlü: “Ömer Halisdemir’in hayatını ortaya koyarak girdiği mücadelenin duruşu MHP’nin ve ülkücü camianın duruşudur. Hepimiz biriz. Buradan Büyükşehir yetkililerine, mülki idareye ve Valimize bir öneri sunuyoruz. Ömer Halisdemir ile ilgili Sakarya il sınırında tankların durdurulduğu Eşme bölgesine ve Kocaeli’nin İstanbul çıkışına bir Ömer Halisdemir anıtı yapılmalı. Oradan geçenler anıtı her görüldüğünde; Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği ve bu devletin yaşaması için canını hiçe sayanların olduğunu unutmamalı. Bunun takipçisi olacağız. Bu talebimizi her zaman iletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki