Ünlü ; Particilik Yapılacak Gün Değil

Ünlü ; Particilik Yapılacak Gün Değil
01 Ağustos 2016, Pazartesi - 11:32

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık basın açıklamasında darbe ve sonrasında alınan OHAL kararını değerlendirdi.

15 Temmuz FETÖ / PDY tarafından yapılmak istenen darbenin ülke için milad olduğunu söyleyen Ünlü, "FETÖ’ye bulaşmış kim varsa kafası kopartılmalıdır. Kim olduğuna bakmaksızın bu yapılmalıdır" dedi.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık değerlendirme toplantısında basına açıklama yaptı. Aziz Türk Milletinin üstün ferasetleriyle püskürtülen menfur darbe girişiminin üstünden 14 gün geçti diyen Ünlü “Bu süreçte Milliyetçi Harekâtın ve ülkücülerin, ülkemizin teminatı olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Ülkemizin bekasını ilgilendiren pek çok konuda yaptığımız uyarılarda maalesef haklı çıkmış olmanın üzüntüsünü yaşamaktayız” dedi.

KOCAELİ’DEKİ KÖKÜ TAMAMEN KURUTULMALIDIR
"FETÖ’nün kentimizdeki kökü kurutulmalıdır" diyen Ünlü, "2010 yılında genel başkanımız Dr.DevIet Bahçeli'nin Fethullah Gülen yapılanmasının faaliyetleri ülkenin birliği için derhal durdurulmalıdır uyarısını dikkate almayanlar, maalesef bugün ki kaos ortamının müsebbibidirler. Tabii ki şimdi polemik zamanı değil. Biz OHAL ilan edilmesi gerektiğini çok daha öncesinden önerdiğimizi herkes biliyor. Şu an geldiğimiz noktada OHAL çerçevesinde yapılması gerekenlerin bir an önce bitirilip normalleşmenin tesis edilmesi gerekmektedir. OHAL vasıtası bu süreçte çok iyi kullanılmalı ve FETÖ’nün kökü kocaeli’de tamamen kurutulmalıdır" açıklamasında bulundu.

TOPLUM KAYGILIDIR
Belediyelerin FETÖ’cülerden arındırılması gerektiğini söyleyen Ünlü, "Genel başkanımızın uyarısı dâhilinde Hükümetten beklentimiz FETÖ'nün kökünü kuruturken suçlu ile suçsuzun karıştırılmamasıdır. Suçsuzları mağdur etmek terör örgütünün zalimliği kadar tehlikelidir. Mazlumlara ilişilmemelidir. Toplumun herkesimi kaygılı ve huzursuzdur. Hali hazırdaki problemler, bir kaos ortamına dönüşmemelidir. Bir an önce gereken yapılıp normalleşme sağlanmalıdır. Türk milleti bu vatanda bağımsız şekilde varlığını muhafaza edecektir. MHP de hissesine şahadet düşse bile gereğini yapacaktır. Kocaeli 12 belediye ve büyükşehirle tüm kurumların tamamen iktidar partisinde olduğu bir ildir. Ve rantın büyük olduğu bir il olmasından dolayı uzun yıllar FETÖ yapılanmasının yoğun olduğu bir yerdir" ifadelerini kullandı.

PARTİCİLİK YAPILACAK GÜN DEĞİL
Particilik yapılacak gün değil diyen Ünlü, "Biz MHP olarak hain FETÖ'nün yok edilmesi anlamında tüm kurumlarımıza gereken katkıyı ve desteği vermeye hazırız. Bugün siyaset günü değildir. Bugün ufak hesapların yapılacağı gün de değildir. Bugün tarafgirlik ve particilik yapılacak gün de değildir. Aynı hassasiyeti iktidar partisinin de göstereceğini düşünüyoruz. Bu süreçten sonra işin şakasının ve bir daha yanılma şanslarının olmadığını iktidar partisi mensuplarına hatırlatıyoruz. Çünkü artık kan var, şehitlerimiz var. Bu süreçte herkesin sorumluluğu ağırdır. Sonradan üretilecek bahanelere mahal yoktur. Ve bu süreçte iktidar partisi yetkililerinin başta genel Başkanımız olmak üzere MHP'nin Kocaeli teşkilatları da dâhil olmak üzere uyarıların daha fazla dikkate almalarını öneriyoruz" dedi.

BULAŞANLARIN KAFASI KOPARILMALIDIR
Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirten Ünlü, "Bugün tüm kurumlarda yapılanmış olan FETÖ,’nün belediyelerde de olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Temizlik yapılmalıdır. Şimdi sıra ilgililerde dedir. Bu benim müdürüm, arkadaşım gibi ilişkilerin önemi yoktur. Bu olaya bulaşmış herkesin kafası koparılmalıdır. Bu kadar kesin konuşuyorum. OHAL ilan edildi. Türkiye zor bir sınavdan geçiyor. Bugün diğer kurumlarda ne yapılıyorsa basına da aynısı yapılıyor. Aynı işlemler yapılıyor o kuruma ayrı bu kuruma ayrı bir süreç yaşanmayacak. İyi irdelenmelidir. Polis bir işlem yapıyorsa bu konuya bulaşmış insanların tutuklandığını görüyoruz. İnanıyoruz ki hukuk gereğini yapacaktır. Kurum adı önemli değildir. Mühim olan Türkiye Cumhuriyetinin bekasıdır. Devletin geleceğine FETÖ ile işbirliği yapanlar en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Bugün devletimizin yaptığı da budur" açıklamasında bulundu.

15 TEMMUZ MİLATTIR
Kocaeli en az hasarla atlatan ildir diyen Aydın Ünlü, "Kocaeli’deki güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz. İl emniyet müdürümüzün verdiği net karar, önemli bir mesajdır. Türk polisi gereğini yapmıştır. Bugün devlet sabaha kadar çalışmakta, gereken operasyonları yapmakta. Kurunun yanında yaşın da yandığı olacaktır. Fakat sonraki süreçte suçsuz olan arkadaşlar özgürlüklerine kavuşacaklardır. 15 Temmuz bir milattır. Türk milleti bir örnektir. Ne kadar organize olsalar da mermilerin önüne atlamış bir milletir. Dış güçler bu inancı kıramayacaklardır. Millet sokaklara çıktığında kimse kimseye partisini sormadı. Her kesimden insanın şehit olduğu bir süreç yaşandı. Kim ne yaparsa yapsın 76 milyonluk Türk milletini unutmayacaktır. Unutulmayacak tarihi bir olay yaşandı" şeklinde konuştu

MİLLET OYUNU BOZDU
1 Kasım itibariyle teşkilatlarıma MHP’yi ve anlamaktan, zaman ve sabırdan bahseden bir il başkanıyım" diyen Ünlü sözlerini, "Kendinize bir mektup yazın dedim. Ve bu mektubu açıp okuduğunuzda utanacaksınız dedim. 7 aydır kongre hayalleri kuranların hedefleri ile bugün Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan darbe girişiminde olanların hedefleri eş değer bir operasyon çerçevesinde görülmelidir. Ülkücü camia belli bir noktaya varmaya başlamıştır. Çağrı heyetindeki insanların FETÖ bağlantısından dolayı tutuklanmasının nedeni budur. Darbe gerçekleşseydi en büyük darbeyi ülkücüler görecekti. Onun için Bahçeli’nin oyunu bozun açılımı buydu. Oyun büyüktü. Küreseldi. Bahçeliyi anlayan bizler ve millet bu oyunu bozdu" ifadeleriyle sonlandırdı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki