Ünlü’den istifa çağrısı

01 Ocak 2016, Cuma - 17:46

 
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, olağanüstü kurultay talebiyle imza veren ilçe başkanlarını istifaya davet etti ve “İstifa etmeyenlerle yol arkadaşlığımız sonlandırılacaktır. Bunun için her türlü yol denenecektir” dedi.

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, dün parti binasında 2015 yılını değerlendirdiği ve 2016 temennilerinde bulunduğu bir toplantı gerçekleştirdi. Ünlü, “2015 işsizlik, hayat pahalılığı, özgürlüklerin, sosyal hayatların kısıtlanması ve yıkım projesi diye adlandırdığımız açılım projesinin kalıntıları olarak ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yapılan saldırılar ile hatırlanacaktır. 2015, evlatlarımızı şehit eden terör örgütü ile hafızalara kazınmıştır” diyerek sözlerine başladı. 

DESTEKLEYEN İSTİFA ETSİN 
1 Kasım seçim sonuçlarından sonra MHP’de başlayan genel başkan tartışmalarına da değinen Ünlü, “2016’da olağanüstü kongre dönemi bitecektir. Genel başkan dayatmanın ne kadar boş olduğunu tüm ülkücü camiye görecektir” dedi. Parti içine de mesaj gönderen Ünlü, Kocaeli Teşkilatında olağanüstü kurultaya destek veren kurultay delegesi ilçe yöneticilerinin istifasını beklediğini vurguladı. Ünlü, “Etik siyaset gerekiyor. Olağanüstü kurultaya destek veren ilçe başkanlarının istifası beklenir” dedi.

YOL ARKADAŞLIĞIMIZ BİTECEK
Kurultay delegesi ilçe başkanlarının bu yöndeki bir çağrıya tepkisiz kalması yönünde ne gibi bir yaptırım uygulanacağının sorulduğu Aydın Ünlü, “İstifa etmeyenlerle yol arkadaşlığımız sonlandırılacaktır. Bunun için her türlü yol denenecektir” diye konuştu. Öte yandan genel başkan adayları Koray Aydın, Meral Akşener ve Koray Aydın’ın imza toplamaya devam ettiği biliniyor. Adaylardan Meral Akşener’in ilimizdeki ilçe başkanları tarafından desteklendiği de biliniyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki