2019/2020 Okul sporları kapsamında düzenlenen Liselerarası Erkek Hentbol Müsabakalarında Gebze Anibal Anadolu Lisesi üst üste 3.kez İl Şampiyonu olarak ilimizi bölge müsabakalarında temsil etmeye hak kazandı.

Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan Duman’ın çalıştırdığı takımımız aslında istenince nelerin başarılabileceğinin de ispatı. Spor salonunda yapılan bir spor olan Hentbol de salonu olmayan bir okul takımı kısıtlı imkânlarla nerde boş salon bulursa orada çalışıp bu galibiyeti kazandı. Bu başarıda Beden Eğitimi Öğretmeni Gökhan Duman’ın büyük fedakarlığı, sporcu öğrencilerin inanılmaz mücadelesi ve özverileri etkili oldu.

ANLAMLI OLAN SPOR LİSESİNE  KARŞI ALINAN ŞAMPİYONLUK

Final mücadelesini Kocaeli Hayrettin Gürsoy Spor Lisesi ile yapan Anibal Anadolu Lisesi spor lisesini 23-18 mağlup ederek Kocaeli İl birincisi oldu.

Okul Müdürü Turan Atilla kısıtlı imkanlarla, nerede boş bir salon bulurlarsa orada çalışan öğrencilerimizi ve onlara inanılmaz bir motivasyon ve özgüven aşılayan Beden Eğitimi öğretmenimiz Gökhan Duman’ı tebrik ediyorum. Biz bu kupayı üç yıldır kazanıyoruz. Bu da bu şampiyonluğun tesadüf olmadığını gösteriyor. İlimizi bölge elemelerinde   başarı ile temsil edeceğimize inanıyorum Dedi.