Üstgeçit Var, Takan Yok!

14 Ekim 2014, Salı - 17:31

2014- 2015 Eğitim Yılına Başladığımız Günlerde Çayırova ve Yenimahalle ilköğretim okullarına yaya ulaşımının daha sağlıklı yapılması için Fatih Tüneli üzerine yapılan üstgeçit, vatandaşlar tarafından sadece natif yol olarak kullanılıyor.
 
Çayırova ve Yenimahalle ilköğretim okullarına yaya ulaşımının daha sağlıklı yapılması için Fatih Tüneli üzerine yapılan üstgeçit, vatandaşlar tarafından sadece natif yol olarak kullanılıyor. Üstgeçidini kullanmayan vatandaşlar, hem kendi yaşamlarını tehlikeye atıyorlar, hem de öğrencilere kötü örnek oluyorlar.
 
VELİLER ÖĞRENCİLER SORUMSUZ DAVRANIYOR
Yenimahalle Mahallesi’nde bulunan Fatih Caddesi girişi ve Fatih Tüneli üzerine öğrenciler için inşa edilmiş üstgeçit, vatandaşlar tarafından kullanılmazken, Çayırova Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, vatandaşların üstgeçidi kullanması için yoğun çaba sarf ediyor. Özellikle sabah okul giriş saatleri ve akşam okul çıkış saatlerinde çocuklarını okula götürüp getirmek için okula giden veliler, kural ihlalleri yaparak hem kendi canlarını tehlikeye atıyor hem de öğrenim alan öğrencilere olumsuz örnek oluyor.
Okul giriş ve çıkış saatlerinde Çayırova polisi okul önlerinde güvenliği sağlarken, trafik ekiplerini fark etmelerine rağmen üstgeçidi kullanmayarak karşıdan karşıya geçmeye çalışan vatandaşlara cezai işlem uygulanıyor.
 
SÜRÜCÜLER TEHLİKE İLE KARŞI KARŞIYA KALIYOR
‘Yaya geçemez’ levhası ve metrelerce uzunlukta üstgeçit olmasına rağmen yine bildiğini uygulayan Çayırovalı vatandaşlar, sürücülerin de zor anlar yaşamasına neden oluyor. Tünel çıkışında birdenbire karşılarında yaya gören araç sürüleri, ani frenler yaparak yaralanma ve can kayıplarının önüne geçerken, bazı bilinçli veliler yol kenarlarına bariyer yapılması gerektiğini savundu. 
 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki