Karamürsel ilçesinde takibe alınarak durdurulan araçta, uyuşturucu maddeler ve ruhsatsız tabanca çıktı. Soruşturmayı genişleten Jandarma ekipleri şahısın evinde yaptığı aramada ise uyuşturucu madde ile silahlar ele geçirildi.

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan istihbarı çalışmalar sonucu,  Karamürsel İlçesi girişinde durdurulan ve sürücülüğünü R.B isimli şahısın yaptığı araçta yapılan aramada 4,63 gram metamfetamin ve buna ait kullanım aparatı 1 adet 7,65 mm çapında ruhsatsız tabanca, tabancaya ait 5 adet 7,65 mm fişek ve 5 adet  sentetik  hap ele geçirildi.R.B gözaltına alındı.

 

İZNİK'DE OPERASYON
Jandarma ekiplerinin konunun devamında yapmış olduğu soruşturma kapsamında Bursa ili İznik İlçesinde ikamet eden  M.K isimli şahısın evinde  yapılan operasyonda  alüminyum folyoya  sarılmış 29  adet  küçük paket  halinde toplam, 86, 19 gram metamfetamin, 8 gram esrar, 7,50 gram sentetik kannabinoid, 5 adet  tabanca ait  3 adet fişek, 2 adet ruhsatsız  av tüfeği ve buna ait  34 fişek, 1 adet uyuşturucu madde içme aparatı, 1 adet esrar değirmeni, 5 adet metamfetamin  içindi 1 adet muştalı  bıçak ele geçirildi. İşlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen  R.B tutuklandı. Diğer şüpheli M.K ‘nın ise  işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.