Vakıf Katılım Gebze şubesiyle hizmet ağını genişletmeye devam ediyor

Vakıf Katılım Gebze şubesiyle hizmet ağını genişletmeye devam ediyor
28 Eylül 2016, Çarşamba - 15:55

Vakıf Katılım, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş’ın katılımıyla yeni şubesini açtı. 
Katılım bankacılığında referans kurum olma vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vakıf Katılım, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde şubesi açılışı gerçekleştirdi. Vakıf Katılımın Gebze’de yapmış olduğu şube açılışına, Gebze Kaymakamı Mehmet Arslan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Vakıf Katılım Genel Müdür Yardımcısı Sait Aytaç, Gebze Vakıf Katılım Şube Müdürü Fatih Koca katıldı.
Açılış töreninde bir açıklama yapan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, “Belki sektörün en genç oyuncusuyuz. Ama yüzyıllara dayanan vakıf kültürü, kurucumuz Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün geçmiş bankacılık katılım bankacılığı tecrübeleri ve kamu desteği doğrultusunda hızlı bir büyüme süreci geçireceğimizi öngörüyoruz. Yeni bir katılım bankası olarak ilk etapta hızla şubeleşmek ve olabildiğince çok müşteriye temas etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda kısa bir süre içerisinde 19 şube açarak coğrafi olarak ülkemizin önemli bir kısmına eriştik. Şubeleşme çalışmalarımızı sürdürerek 2016 sonunda en az 30 şubeye ve yaklaşık 500 çalışan sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Şube açtığımız bölgelerde halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaşıyoruz, bize gösterilen bu teveccüh çalışma azmimizi ve inancımızı daha da güçlendiriyor” şeklinde konuştu.
Amaçlarının sektörü büyütmek olduğunu söyleyen Göktaş, “Vakıf Katılım olarak vizyonumuzu katılım bankacılığında referans kurum olmak şeklinde belirledik. Bu vizyon kapsamında öncelikli amacımız sektörü büyütmek; hem yurt içi hem de yurt dışında daha fazla fonu sisteme dahil etmek ve daha fazla kişiye ulaşmak. Biz de sektörle birlikte büyüme hedefimiz kapsamında katılım bankacılığında pazar payımızın 2018 yılında yüzde 10’lar seviyesine çıkmasını ve 2023’te sektör liderliğini bize getirecek seviyeye ulaşmasını bekliyoruz. Gebze gerek sanayi gerekse ticaret alanında Türkiye’de katma değer üreten önemli bölgeler arasında yer alıyor. Vakıf Katılım olarak çıktığımız bu yolda ülkemize ekonomik olarak büyük katkılar yapan Gebze’nin yanında olacak ve bölgenin kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunacak projelere destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Vakıf Katılım Gebze Şubesi protokolün açılış kurdelesini kesmesi ile açıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki