Vali Güzeloğlu; 27’nci Sıradayız

Vali Güzeloğlu; 27’nci Sıradayız
12 Nisan 2016, Salı - 11:59

Kocaeli’de eğitim kalitesinin yükselmesine çok büyük önem veren Vali Hasan Basri Güzeloğlu, bugün ilimizde okul öncesi eğitim konusunda kaydedilen gelişmeleri kamuoyuna açıkladı.

Son iki yıl içinde Kocaeli, ilköğretim ve ortaöğretim alanında başarı çıtasını bir hayli yükseltmişti. Okul öncesi eğitimde ortaya çıkan rakamlar da okullaşma oranında büyük artışa işaret ediyor. 
 

27 NCİ SIRADAYIZ

 Okul öncesi eğitimin ilimizdeki durumu, bugün Vali Güzeloğlu tarafından değerlendirildi. Vali Güzeloğlu, “1.5 yıl önce  81 vilayet içinde ilimizin okul öncesi eğitimdeki okullaşma oranı açısından 62 nci sıradaydık. Bu kabul edilemez bir durumdu. Bugün okul öncesi eğitimde okullaşma oranı açısından 27 nci sıradayız. Okullaşma oranı yüzde 75’i buldu. Kocaeli için, eğitimin her alanında 1 nci olmak hedeftir. Bu yıl sonuna kadar okullaşma oranını yüzde 80’in üzerine taşıyacağız.” 

Okul öncesi eğitimin 2014 yılına oranla artış göstermesi, okul öncesi yapılan çalışmaların tanıtılması amacıyla düzenlenen toplantıya Vali Hasan Basri Güzeloğlu ve eşi Ayşe Güzeloğlu, Vali Yardımcısı Derviş Ahmet Set, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Milli Eğitim yetkilileri, Yenituran Anaokulu öğrenci, öğretmen ve idarecileri katıldı.
Öğrencilerin halk oyunları ve drama gösterisinin ardından konuşma yapan Vali Güzeloğlu, “Valiliğimizi çok özel ve güzel konuklarımızı ağırlıyoruz.” dedi. Vali Güzeloğlu, “Hepimiz için en önemli öncelikli alanımız Milli Eğitim; geleceğine güçlü başarılı bireylerin yetişmesi okul öncesinde atılıyor. Temel gelişim sürecinin çok önemli dönemidir. Eğitimin her alanında özellikle okul öncesi eğitime önem verdik.” dedi. Önümüzdeki yıllarda hedeflerinin büyük olduğunu belirten Vali Güzelioğlu, şöyle konuştu: “81 il arasında okul öncesi eğitimde hiçbirimizi memnun etmeyen, kabul edilmeyen yerdeydi. 81 il arasında 62’nci sıradaydı. Her bir ilçemizde bir çalışma başlattık; son 1.5 yılda çok büyük bir başarıyı aşamayı Kocaeli olarak elde ettik. Kısa bir zamanda dönüşümü ancak Kocaeli yapardı. Bugün 27’nci sıraya geldik. Okullaşma oranı yüzde 75’lerde bu yılsonu hedefimiz yüzde 80’i aşmaktır. Kocaeli için 1’nci sıra dışındaki bir yer kabul edilemez. Önümüzdeki yıllardaki hedefimiz yüzde 100’e ulaşmasıdır.  Bu yıl içinde yatırım programında il ve ilçelerimizde toplam 11 yeni anaokulu yapacağız. Bu bir devrimdir, planlamasını yaptık; İzmit, Kartepe, Derince ve Dilovası’na ve Çayırova’ya bağımsız toplam 68 derslik yapılacak. Mayıs ayı ilk haftasında büyük ana okulu şöleni yapılacak.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki