Vali Güzeloğlu, muhtarlarla buluştu

Vali Güzeloğlu, muhtarlarla buluştu
11 Mayıs 2016, Çarşamba - 11:43

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, muhtarlarla buluşma toplantılarına Kartepe’den sonra Gölcük ilçesiyle devam etti. Şirinköy Mahallesi Tarihi Kazıklı Kervansaray’da gerçekleşen toplantıya Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de katıldı.

TARİHİ KERVANSARAY’DA BULUŞTULAR

Gölcük Şirinköy Mahallesi Tarihi Kazıklı Kervansaray Konferans Salonu’ndaki toplantıya Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlık ederken, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, İlçe Kaymakamı Adem Yazıcı, ilgili daire müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Açılış konuşmasını yapan Güzeloğlu “Bu tür toplantılar ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır. Ülkemizin büyümesi gelişmesi ve her alanda ilerlemesi için bu tür toplantıları önemsiyoruz. Kocaeli ekonominin belirleyici bir kentidir. Kocaeli’nin 2023 yılı hedeflerinde bilgi ekonomisine katkısı daha yüksek olmasını çok önemsiyoruz” dedi.

BİLGİYE DAYALI İL OLACAĞIZ

Güzeloğlu, bilgi ekonomisinin geldiği boyut hakkında şunları söyledi: “Bugün insanların birbiri ile iletişimini sağlayan internet çok gelişti. Arkadaki araba öndeki arabaya yaklaştığında birbirine bilgi gönderip güvenliği sağlıyor. İnsansız araçlar, şoförsüz araçlar yollara çıkmaya başlıyor. Ekonomiye can veren Kocaeli bu yönde de gelişmeli. Buradan hareketle Gebze’de yapılan Biliş Vadisi, kentimize önemli bir ivme kazandıracaktır” dedi. Daha sonra konuşan Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş de ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

DEĞİRMENDERE’DE RESTORASYON

“Gölcük ilçesini mavi bayrakla buluşturup ilçemizi plajlarımızla da turizme çekmek. Aynı şekilde ilçemizde tarihe de önem veriyoruz. Birçok tarihi mekânlarımızı gün ışınına çıkartacak projeler hazırlıyoruz. İnşallah Değirmendere eski yalı tarihi evleri projesi kapsamında 12 ev ve 1 camii bulunuyordu. Bugüne kadar iki tarihi ev aslına uygun olarak restore edildi. Geriye 10 ev ve 1 cami kaldı. Bunun maliyeti de 7 Milyon TL’yi buluyor. İnşallah önümüzdeki yıl bu projeyi hayata geçirmiş oluruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki