Vali Güzeloğlu'dan 23nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Vali Güzeloğlu'dan 23nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı
22 Nisan 2016, Cuma - 12:23

Değerli Kocaelililer,

Milli Egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor, yarının büyükleri sevgili çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Bu tarih itibariyle Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında tek yumruk olarak toplanan milletimiz, öncelikle dört bir yanı işgal edilmiş vatanımızda özgürlük meşalesini yeniden tutuşturmuştur.

Yokluklar içerisinde kurulan ilk meclis,  önce milletimizi tek çatı, tek ülke, tek bayrak altında toplamış, daha sonra da eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu destan, var oluşunu hürriyetine adamış bir milletin topyekun temsil edildiği, milli iradenin kalbi Meclisimiz ve onun kurucu kahramanlarının başarısıdır.  

Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü bir bayram olarak geleceğimizin teminatı olan siz çocuklara armağan ederken, çocuklara verdiği değere ve Türk Milleti’nin geleceğinin çocukların omuzlarında yükseleceğine işaret etmiştir.

Sevgili çocuklar;

Bu bayramın sizlere armağan edilmesinin şüphesiz büyük anlamı vardır. Sizler geleceğimizi emanet edeceğimiz en değerli varlığımız, en büyük güvencemizsiniz. Gelecek sizlerle güç bulacak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sizlerin başarısı ile dünyada adından söz ettiren, saygı duyulan bir devlet olacaktır.Sizler, çağdaş ve mutlu Türkiye’yi temsil ediyorsunuz. Sizlerin nitelikli, tarihini iyi bilen, kültürlü, aydınlık düşünceli, yeniliklere ve gelişmelere açık, insana değer veren, ulusal değerlerini önemseyen, kişilikli kuşaklar olarak yetiştiğinizi görmek en büyük mutluluğumuz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelede, ilk meclisin açılışında, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçenleri ve bu aziz vatanımız için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmaması temennisiyle çocuklarımızın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sevgiyle kucaklıyorum.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki