Valiliğe ilk taşınan kurum Defterdarlık

27 Nisan 2015, Pazartesi - 23:34

 

Kocaeli Valililiği yeni kompleksi ile ilgili olarak Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı ile 4 Mayıs Pazartesi gününden itibaren tüm kurumlar taşınmış olacak. İlk taşınan Kocaeli Defterdarlığı ise yeni valilik kompleksinde hizmet vermeye başladı

 

Mevcut Valilik binasının yetersizliğinden dolayısıyla 2012’de temeli atılan Valilik Kompleksi’nde taşınma ile ilgili işlemlerde sona gelindi. Körfez Mahallesi D-100 Karayolu kenarında bulunan eski Köy Hizmetleri’ne ait arsada 2012 yılı ortasında yapımına başlanmıştı. 19 bin 500 metrekare inşaat oturum alanı ve 46 bin 660 metrekare inşaat alanı bulunan kompleks, il müdürlükleri hizmet binası ve kapalı otopark olmak üzere 4 yerleşkeden oluşuyor. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatıyla 4 Mayıs 2015 Pazartesi gününden itibaren ilgili kurumlar yeni komplekste hizmet vermeye başlayacak.

 

İLK DEFTERDARLIK TAŞINDI

Kocaeli Valiliği’nin yeni kompleksi kafeterya bölümü de hummalı bir çalışma ile 4 Mayıs Pazartesi gününe yetiştirilmeye çalışılıyor. Kocaeli Dernekler İl Müdürlüğü yeni binaya arşiv ve yeni mobilyalarını taşıyan ilk kurum oldu. Kocaeli Defterdarlığı ise önceki gün tüm eşyalarını ve bilgisayar sistemi ile arşivini taşıyarak hizmet vermeye başladı. Tepecik Mah. İstiklal Cad. No:15 adresinde uzun yıllardır hizmet veren Kocaeli Defterdarlığı yeni binaya taşınması sonrasında sadece Vergi Dairesi Başkanlığı eski binada kaldı. Vergi Dairesi Başkanlığı için de yeni arsa tahsisinin yapıldığı ve önümüzdeki yıl yeni binanın yapılmasının ardından eski binanın hasarlı oluşu nedeniyle yıkılarak meydan haline dönüştürülecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki