Valilik binası tamamen yıkıldı

23 Ağustos 2015, Pazar - 13:06

1974 yapılan valilik binasının yıkımı neredeyse tamamlandı. Boşalan alana Büyükşehir Belediyesi kent meydanı ve otopark yapacak

 

1974 yılından günümüze kadar hizmet veren 41 yıllık eski valilik binasının yıkımı neredeyse tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 Ağustos tarihinde yıkılmaya başlayan binanın inşaat çöpleri toplanmaya başlayacak. Valilik tarafından boşaltılan bu alan Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi yanından tramvay geçecek bu alana kent meydanı ve otopark yapacak.

 

HALKA HİZMETE DEVAM EDECEK
Valilik binasının yıkımında açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak, yıkılan bina ve boşa çıkacak alanla ilgili, “Kent meydanı ve otopark projesinin startını yıkımdan hemen sonra vereceğiz. Kocaeli Valiliği ‘ne 1974 yılından bu yana hizmet eden eski valilik binası bundan sonrada Kocaeli halkının nefes alacağı bir mekan olarak yine halkımıza hizmet etmeye devam edecek” sözlerine yer vermişti.

 

17 VALİ GÖRDÜ

1974 yılında yapılan bina günümüze kadar Ertuğrul Ünlüer, Turgut Eğilmez, M.Vecdi Gönül, İbrahim Ural, Celal Kaya Can, Fahri Görgülü, M. Hikmet Gülşen, Hüseyin Öğütcen, İhsan Dede, Adnan Darendeliler, Kemal Nehrozoğlu, Memduh Oğuz, İ. Kemal Önal, Erdal Ata, Gökhan Sözer, Ercan Topaca ve kısa bir süre önce ilimize atanan Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli için hizmet verdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki