Valilik üst geçidi şubatta açılacak

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni Valilik kompleksinin önüne yapılan 120 metre uzunluğundaki asma üst geçidin çelik halatları çekilmeye başlandı. Üst geçit Şubat ayında yaya geçidine açılacak.
26 Aralık 2015, Cumartesi - 19:12

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yeni yapılan Valilik Kompleksinin önüne yapımına Eylül ayında başladığı Valilik Üst geçidinde çelik halatlar çekildi. Atlas İnşaat tarafından 7 milyon 700 bin liraya yaptırılan üst geçidin çelik halatlarının gerilmesi ile ilgili bilgi veren Ulaşım Daire Başkanı Mustafa Altay, köprünün Şubat ayında yaya geçidine açılacağını kaydetti. O bölgede bulunan mevcut üst geçidin ise yaya geçişinin başlaması ile birlikte yıkılacağını söyleyen Altay’a, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz’da eşlik etti.

12 ÇELİK HALAT ÇEKİLECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yapılan Valilik kompleksine uygun modern bir üst geçit çalışmasında sona gelindi. Üst geçidin tüm çelik imalatının tamamlandığı inşaat çalışmasında dün asma köprüyü ayakta tutan halatlar çekildi. 12 çelik halatın çekilmeye başlandığı inşaatta halat çalışması Perşembe günü sona erecek. Çalışma ile ilgili bilgi veren Ulaşım Daire Başkanı Mustafa Altay, “5 metre genişliğinde 120 metre uzunluğunda olan üst geçidimizde 3 engelli asansörü ve iki yürüyün merdiven bulunuyor. Demiryolu durağı yapıldıktan sonra bir asansörde bu tarafa yapılacak. asma köprünün 12 halatı çekildikten sonra burada işin büyük bölümü bitmiş olacak” dedi. 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki