Valilik Uyardı: Aldanmayın...

25 Ocak 2016, Pazartesi - 20:03

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile yardımcılarının ve bazı müdürlürenin adlarının kullanılarak yardım toplama girişimlerine karşı Valilik tarafından yazılı uyarıda bulunuldu: Aldanmayın, bağışta bulunmayın.

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile yardımcıları ve bazı müdürlerin adlarının kullanılarak dolandırıcılık yapılmak istendiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili olarak Kocaeli Valiliği tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi, " İlimizde son zamanlarda faaliyet gösteren çeşitli kurum ve kuruluşlar ile hayırseverlerin telefonla aranarak; Valiliğimiz, İl Valimiz, Vali Yardımcılarımız ile müdürlerimizin adı ve unvanları kullanılarak, haksız çıkar ve menfaat sağlamak amacıyla çeşitli gerekçelerle yardım talep edildiği yönünde bilgiler alınmaktadır. 
Valiliğimiz adına kurum, kuruluşlara ve hayırseverlere intikal eden herhangi bir talebinin, yardım toplama şekil ve esasları 2860 sayılı kanunda belirtilmiş olup; bu faaliyetlerin mevzuat hükümleri dışında değerlendirilmesi mümkün değildir. 

YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Valiliğimizin veya Valiliğimiz yetkililerinin adı ve unvanları kullanılarak, kurum, kuruluşlara ve hayırseverlere yapılan bu tür taleplerin yerine getirilmemesi, Valiliğimiz ile ilgisi bulunmayan talep sahipleri hakkında, adli ve idari yollardan yasal işlem başlatılmak üzere, en kısa sürede Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunulması, güvenlik birimlerimize veya Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğüne bilgi verilmesi hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki