Vektör Mücadelesi Aralıksız Sürüyor

Vektör Mücadelesi Aralıksız Sürüyor
09 Temmuz 2016, Cumartesi - 21:22

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yaz aylarında ortaya çıkan sivrisinekler ve karasinekler için vektör mücadelesine hız kesmeden devam ediyor.

Ekipler 12 ay süreyle ara vermeksizin hastalıkların yayılmasına aracılık ederek vektör özelliği gösteren karasinek, sivrisinek, haşere ve kemirgenler ile mücadele ediliyor. Ekipler canlıların üreme yerleri olan su birikintileri, dereler, göller, kanallar, ahır ve gübrelik gibi alanlarda kaynağa yönelik olarak ilaçlama gerçekleştirerek larva ile mücadele ediyor.    

SICAK SİSLEME CİHAZI İLE MÜCADELE
'Vektör Mücadelesi Hizmeti' kapsamında; yaz dönemi boyunca vektör üreme potansiyeli olan alanlarda gerçekleştirilen larva ve ergin ilaçlamalarına ilaveten kış aylarında da soğuktan korunmak amacıyla yer altı sistemlerinde sığınan erginlerle mücadele için alt yapı sistemlerinde ilaçlama uygulamaları gerçekleştirdi. Termal fog denilen cihazlarla sıcak sisleme-dumanlama yöntemlerinin de kullanıldığı kış uygulamalarıyla yaz dönemi için ön hazırlık yapıldı ve üreme alanlarının kontrolü sağlandı.

SAHİLLERDE ÇALIŞMALAR YAPILIYOR
Vektör ile mücadele kapsamında yaz aylarında vatandaşların yoğun olarak kullandığı sahil kesimlerinde çalışma gerçekleştirmeye devam ediliyor. Sahil kesimlerinde yapılan bu çalışma ile vatandaşlar sıklıkla gittikleri alanlarda sivrisinek ile karşılaşmayarak rahat ve huzurlu bir gün geçirme fırsatı yakalıyor.

KALICI UYGULAMALAR YAPILIYOR
Haşere ve kemirgenlere yönelik olarak da yine yer altı sistemlerinde uygulamalar gerçekleştiriliyor. Buna ilaveten kene, pire, bit vb. zararlılarla mücadele kapsamında her ay periyodik olarak tekrarlan programlar doğrultusunda ahır ve gübreliklerde kalıcı uygulamalar yapılıyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki