Yahya Kaptan'da Ağaç Direnişi Sürüyor

08 Şubat 2016, Pazartesi - 14:06

Yahya Kaptan Mahallesi’nde günlerdir süren ağaç direnişi bugün de devam ediyor

 

Yahya Kaptan’da günlerdir süren ağaç direnişi 8’inci gününde de devam ediyor. Günledir direnen mahalle sakinleri bu sabah saatlerinde ağaçları yerinden sökmek için gelen belediye ekiplerine ağaçlarını teslim etmemek için sokağa çıktı. Mahalle sakinleri Karaosmanoğlu görüşmesinin sonucu açıklanmadan gelen belediye ve zabıta ekiplerine tepki gösterdi.

 

BELEDİYE ÇÖZÜM ÜRETMEDİ

Mahalle sakinleri Yahya Kaptan’da zaten var olan trafik sorununun bu projeyle daha da artacağını ve trafik sorununa çözüm bulunamadığını savundu. Mahalleli Karaosmanoğlu'yla yapılan görüşmede de çözümden yana bir yaklaşım olmadığını aksine dayatmacı bir politika izlendiğini belirtti. Mahalleli aynı zamanda bu projenin amacının Arasta Park AVM’ye müşteri taşımak olduğunu belirtti.

 

YOLU KAPATTILAR

Belediye ekiplerinin apartman bahçelerindeki ağaçları kaldırması üzerine mahalleli ağaçlara sarılarak kesilmesini engelledi. Polis ve zabıta ekiplerinin güçlükle ikna ettiği eylemcilerden bazıları kesilen ağaçlar karşısında gözyaşlarını tutamadı. Apartman bahçelerinde ağaçların dahi kesilmesine tepki gösteren eylemciler kol kola girerek yol üzerinde eylem yaptı. Eylemciler ağaçları kesmek için çalışan araçların çalışmalarını engellemek için yolu kapattı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki