Yangınlarda Alınması Gereken Tedbirler Konuşuldu

22 Haziran 2015, Pazartesi - 14:56

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü, yangınla mücadelede önlem almanın öncelikli olduğu düşüncesiyle, yangınların çıkmadan önce önlenmesi için önemli çabalar sarf ediyor.

Bu kapsamda, kentimizin tüm ilçelerindeki endüstriyel tesisler ile alışveriş merkezi, okul, hastane, yurt, kurs, mağaza, pasaj, eğlence yeri, akaryakıt tesisi ve benzeri tesis ve işletmeler, önce proje safhasında, devamında inşaat safhasında ve hizmete açılış safhasında inceleniyor. Daha sonra da bu sistemlerin işlerliği, yerinde incelenerek denetleniyor.

FİRMADAN BRİFİNG
Yapılan inceleme ve denetimlerde, yangınların önlenmesi için geliştirilmiş olan teknolojik yöntemler ile bu yöntemlerin tesis edilmesi esnasında kullanılan malzemelerin üretim teknolojisi, işlevsellikleri ve yeterlilikleri gibi yönlerinin, bu denetimleri gerçekleştiren personellerce iyi derecede bilinmesine büyük 
önem veriliyor. Bu kapsamda, merkezi İstanbul’da bulunan, köpüklü söndürme sistemleri kuran bir firmadan brifing alındı. Brifing kapsamında firma yetkilisi Makine Mühendisi Dursun Şahin, köpüklü söndürme sistemleri teknolojisi, kurulumu, işletimi, test ve bakımı gibi hususlarda detaylı anlatımlarda bulundu.

PERSONEL SİSTEMİ KULLANABİLİYOR
Yangın güvenliğinin temin edilmesi için bu sistemlerin yerli yerince, istenen nitelik, sayı ve kalitede olması, periyodik bakım ve testlerinin düzenli olarak yapılması, personelin de bu sistemleri bilip kullanabiliyor olması gerekiyor. Brifing alan itfaiye denetim ekibi elektrik, makine, inşaat, endüstri, mekatronik ve benzeri meslek nosyonuna sahip itfaiyecilerden oluşuyor. Denetimlerin kapsamını ve kalitesini önemli ölçüde artıracağı düşünülen bu gibi bilgilenme faaliyetlerine devam edilecek. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki