AK Parti Başiskele İlçe Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Süleyman Özkaraaslan skandal bir paylaşıma imza attı

Özkaraaslan paylaşımında Bulgar ve Yunan göçmeni muhacirleri hedef aldı. “1989’da gelen Bulgarları, 1950’de gelen Selanik dönmelerini, 100 bin kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle birlikte gönderelim. Var mısınız çomarlar” diyen Özkaraaslan’ın paylaşımı tartışma yarattı. 

 

HEPSİ BİRDİR
Özkaraslan daha sonra bir açıklama yaparak kamuoyunda özür diledi. Karaaslan şu ifadeleri kullandı: “Kıymetli dostlarım, değerli arkadaşlar, sosyal medya üzerinden kendi sayfamda paylaşılan bir görselde bir yanlış anlaşılmaya mahal verebileceğimi fark ettiğimden bu açıklamayı yapmaya ihtiyaç duydum.  Görseldeki yazıyı paylaşma amacım tamamen ironiden oluşmaktadır. Paylaşırkenki amacım ülkedeki tüm etnik kökenlerle birlikte rahat ve huzurlu yaşayabileceğimiz ve devletimizin büyüklüğüne atıfta bulunmaktı. Ancak gördüm ki bir haber sitesinde bu yanlış anlaşılarak göçmenlerle ilgili düşüncemin farklı algılanmasına sebep verebilecek şekildedir. Bunu tüm dostlarım arkadaşlarım bilir ki Bulgaristan muhaciri de Yunanistan muhaciri de Suriye muhaciri de benim gözümde birdir. Bu ülkede birlikte yaşamamızdan gurur ve onur duyuyorum. İnancım gereği bir insanı diğerinden ayırmam. Eğer bir yanlış anlamaya sebep olduysam da tüm dostlarımdan arkadaşlarımdan ve kamuoyundan özür dilerim.”

Demokrat Kocaeli