Yapımı tamamlanan Yeni Gebze Adliye Sarayı açılış için gün sayıyor

Yapımı tamamlanan Yeni Gebze Adliye Sarayı açılış için gün sayıyor
13 Ağustos 2016, Cumartesi - 14:29

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki yapımı devam eden yeni adliye sarayı bitim aşamasına geldi. 
Kocaeli’nin Gebze ilçesi Mevlana Mahallesi Cephanelik bölgesinde 70 bin metrekare alan üzerine inşaatı yapılan yeni Gebze Adliyesi Sarayı açılış için gün saymaya başladı. Yaklaşık 3 yıl gibi bir sürede yapımı tamamlanan adliye sarayının içindeki ufak eksiklikler de giderildiğinde adliye personeli Ağustos ayının sonunda yeni adliye sarayına taşınacak. Taşınmadan önce yeni adliyede, adliye çalışanları ile bir araya gelen Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu yeni adliye binasını çalışanlara tanıttı ve proje üzerinden bilgilendirme toplantısı yaptı.

“Avrupa standartlarında yapılmış bir bina”
Yeni Gebze Adliye Sarayı ile ilgili bilgiler veren Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu, “Gebze Adalet Sarayının yapımı yaklaşık üç yıla yakın süredir devam ediyordu, bitirdik. Ağustos ayı içerisinde Gebze Adalet Sarayının bütün işlemleri tamamlanacak ve içeride ufak tefek eksiklikler var bunları da bitirdikten sonra bu ayın sonunda taşınacağız. 4 temel ana bloktan oluşuyor. Mahkemeler ayrı bir birimde, savcılıklar ayrı bir birimde. Avrupa standartlarında yapılmış bir bina. Toplam 70 bin metrekarelik bir kullanım alanı var” dedi.

“Gebze çok güzel bir kamu binası kazandı”
Yapımı Tamamlanan adliye sarayının Marmara bölgesindeki en büyük 4. Adliye Sarayı olduğunu belirten Kuyu, “Anadolu, İstanbul ve Bakırköy Adliyesinden sonra Marmara bölgesinin en büyük adliye konumuna geldi. Kreşiyle, kafeleriyle, yemekhanesiyle, konferans salonuyla, ihtiyacı rahatlıkla sağlayan hakim ve savcı odalarıyla dolu Gebze çok güzel bir kamu binası kazandı. Bu binanın hizmete girmesinden sonra Gebze’nin kamu hizmetleri alanında Gebze’ye büyük bir kazanımı olacak. Diğer kamu kurumları da bizi takip edecek” şeklinde konuştu.

“Gazeteci arkadaşlar için basın odamız var”
Çok modern çok güzel bir bina olduğunu söyleyen Kuyu, “Tümüyle UYAP altyapısı ile birlikte akıllı bir bina. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemlerimiz var. Basın odamız var gazeteci arkadaşlar için. Hem faks çekebilecekleri, mail üretebilecekleri, internet bağlantısı olan böyle modern bir binaya güzel bir basın odası yaptık. İç dizaynı bittikten sonra açılacak” ifadelerini kullandı.

“Gebze için tarihi bir gün olacak”
Devlet büyüklerinin katılımıyla Eylül ayının ikinci yarısında açılışının gerçekleştireceklerini belirten Kuyu, “Müsteşarımız ve Adalet Bakanımızın inisiyatifinde olan bir konu. Biz bu ayın sonunda eşyalarımızı taşımayı düşünüyoruz. Eski eşyalarımıza ziyan etmeyeceğiz hepsi burada kullanılacak. Resmi açılışımızda da devlet büyüklerimizin bizimle birlikte olmasını arzu ediyoruz. Açılış tarihi Eylül ayının ikinci yarısında uygun bir günde devlet büyüklerimizi davet edeceğiz. Gebze için tarihi bir gün olacak. Çok güzel olacak her şey” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki