Yasaroglu'nun gecesi.

22 Aralık 2014, Pazartesi - 12:09

 

Çayırova’da eğitimci kimliği ve Beyaz Ay Derneği Başkan Yardımcılığı kimliği ile de ilçenin sevilen ve saygın isimleri arasında yer alan Yaşaroğlu, edebiyat dünyasına sayısız katkıları ile de bölgemizin gurur kaynağı olmaya devam ediyor. Salonu tamamen dolduran davetlilere yönelik gerçekleştirdiği konferansla Türk Tarihi’nin ve M.Akif’in hayatının son günlerine ilişkin aydınlatmalarda bulunan Yaşaroğlu kendisini takip eden öğrencilere de adeta ders niteliğinde bir sunum yaptı. Gebze Belediye Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türk Dili ve Edebiyatı Derneği Gebze Şube Başkanı Nilay Ayran, edebiyat dünyasına bu derece katkılar sunan Musa Yaşaroğlu’na bir plaket sundu ve konferansın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

AYRAN AÇILIŞI YAPTI


Programın hazırlanmasında katkı sunan Gebze Belediyesi ve Türk Dili ve Edebiyatı Derneği Gebze şubesi adına selamlama konuşması yapan Dernek Başkanı Nilay Ayran, "Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Gebze Şubesi olarak, Mehmet Akif'in İstiklal Marşıyla, şiirleriyle, düşünceleriyle ve Safahat adlı şaheseriyle birlikte yaşatılmasına ve gençlerimize sevdirilmesine büyük önem veriyoruz. İnşallah Mehmet Akif gibi, Türkçemizi üstün sanat gücüyle, en güzel şekilde kullanan şair, edebiyat ve fikir adamlarımızı anmaya ve eserlerini tanıtmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Musa Yaşaroğlu’nun da şairimiz üzerine yaptığı değerli çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.”dedi.

İSTİKLAL ŞAİRİ’NİN ÇİLESİ HERKESİ ÜZDÜ

Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran’ın konuşmasının ardından öğrenci grubunun mini bir konser vermesinin ardından kürsüye gelen Yaşaroğlu, İstiklal şairi Mehmet Akif Ersoy’un bu denli bir insan olmasına karşılık kendisine yeterli önemin verilmemesinden dolayı çileli bir hayat yaşadığını ve kendisine yakışmayan bir son ile ömrüne nokta koyduğunu ifade etti. Aynı drama oğlunun da maruz kaldığını belirten Yaşaroğlu, “Akif isteseydi paraların en büyüğünü kazanırdı. Çocukları da öyle. İstiklal Marşı bugün her kitabın içinde vardır. Sadece bunlardan telif hakkı talep etseydi ailesi ve kendisi paralarını koyacak yer bulmazdı. Ama o halkına armağan ettiği eserinden bırakın telif istemeyi , İstiklal Marşı’nı yazması karşılığı kazandığı para ödülünü bile bir hayır kurumuna bağışladı. Oğlu bir çöp konteynerinin yanında sefalet içinde ölü bulundu. Akif’in cenazesini ise üniversiteli öğrenciler kaldırdı.”dedi.

 

YAŞAROĞLU’NU YALNIZ BIRAKMADILAR

Yazar Musa Yaşaroğlu’nun gecesinde renkli isimler yer aldı. Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, Meclis Üyesi Tuba Şensoy, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Zafer Kılıç ve Yönetim Kurulu, Çayırovalı meclis Üyeleri, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan ve Şube Müdürleri, Darıca Ak Parti Tanıtım Medya Birim Başkanı Murat Arslan ve Gençlik kolları yöneticileri, Beyaz Ay Derneği Kocaeli-Çayırova Şube Başkanı Furkan Eşitti, öğretmenler, okul müdürleri, öğrenciler ve bir çok sanatsever Musa Yaşaroğlu’nu yalnız bırakmayan isimlerdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki