Yaşlılarımız Hazinemizdir”

Yaşlılarımız Hazinemizdir”
21 Aralık 2016, Çarşamba - 12:04

Çayırovanın Çınarları Gelenek Ve Göremediklerini Köy Odası Diye Tabir Edilen Mekanda Muhabbetlerini Dini Sohbetlerini Sürdürüyorlar.

Çayırovanın Değerlerinden Gönül Sohbetleri

Çayırova Yeni Mahalle Sakinlerinden İlçenin İlk Kurucularından Olan İsrafil Düğün . Mecit Ersoy. Necati Düğün .Hükmü Batmaz. Ibrahim Karabulut. Ergün Batmaz. Musa Ersoy Kendi İmkanları İle Yaptıkları Tek Odalı Konak’ta Her Gün Birlikte Olup Gönül Sohbetleri Gerçekleştiriyorlar. 2017 yılını sayılı günler kala havaların sert geçtiği günlerde yakılan soba ile sıcak bir ortamda çaylarını yudumluyorlar gelenek ve göreneklerimizi kendilerini ziyarete gelen Çayırovalı gençler ile paylaşıyorlar, gazetemize yaptıkları açıklamada;  Allah vatanımıza, milletimize, polisimize, askerimize gelecek her türlü kötülükleri yaşatmasın dediler. Çayırovanın koca çınarları bizler Yeni mahalle gençlerine sahip çıkıyoruz diyerek kimse gençliğine güvenmesin diyerek “Nereden Nereye” hayat çok kısa diyerek gençliğinizin kıymetini bilin kötü alışkanlıklardan uzak durun büyüklerinize küçüklerinize saygı ve sevgi gösterin diyerek nasihatlerde bulunuyorlar. Okudukları dualar ile, Namaz saatlerinde Çayırova Yeni Mahalle Merkez camiinde birlikte vakit namazlarını aksatmadan gerçekleştiriyorlar. Bizlerde Kendilerini Örnek Alarak Saygı Ve Sevgilerimizi Sunuyoruz.

Yaşlılar, kıymeti bilinmesi gerekenlerdir

Türkiye’de 2045-2050 yıllarında 78,5 yıl olacağı tahmin edilmektedir. Ancak çok erken dönemlerden itibaren sağlıklı bir yaşam sürdürüldüğünde sağlıklı yaşlanmadan söz edilebilir! Sağlıklı yaşlanma için kuşaklar arası dayanışma önemlidir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygılarımızı azaltacak, hangi yaşta olursa olsun, tüm bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Sosyal hayattan uzak, tüm yaşam bağları biyolojik fonksiyonlarıyla sınırlı olan yaşlılarımızı toplumsal hayata kazandırmanın, onların bilgi ve birikimlerinden faydalanmanın ve kaliteli bir yaşlılık dönemi geçirmelerini sağlamak hepimizin en kutsal görevidir.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki