Yazar istifasını yazdı

AK Parti Çayırova Belediye Meclis Üyesi Asım Yazar bir grup AK Parti üyesi ile beraber partisinden istifa ettiğini açıkladı. Aralarında belediye meclisi üyesi de bulunan 185 kişi AK Parti’den istifa ederek bir daha oy vermeyeceklerini belirttiler.
20 Şubat 2014, Perşembe - 17:02

Çayırova AK Parti’de belediye başkan ve meclis üye Listesinin açıklanmasının ardından istifalar başladı.  Geçtiğimiz gece Yenimahalle’de toplanan çok sayıda vatandaş AK Parti’den istifa ederken, oy verenler 30 Mart seçimlerinde destek olmayacaklarını açıkladı. İstifa edenler arasında Belediye Meclis üyesi Asım Yazar’da bulunuyor.

Çayırova Belediyesine yedek üyelikten giren yaklaşık bir yıldan bu yana görev yapan Asım Yazar, Meclis Denetleme Komisyonunda üye, Plan ve Bütçe Komisyonun da ise başkanlık görevini yürütüyordu. Aslen Artvin doğumlu olan ve AK Parti’nin kurulduğu tarihten itibaren görevler yapan Yazar meclis çalışmalarını bağımsız üye olarak devam ettireceğini söyledi.

Yenimahalle’de düzenlenen toplantıda çoğunluğu AK Parti’ye üye olan, bir bölümü üye olmamasına karşın AK partiye oy veren 185 kişi ortak bir açıklama yaptı.

BU LİSTE ÇAYIROVA’YI TEMSİL ETMİYOR

İstifa dilekçelerini akşam saatlerinde AK Parti ilçe yönetimine gönderen istifacılar grubu, “ istifamızın ardında yatan en önemli gerçek Çayırova için gösterilen adayı ve belediye meclisi listesidir. Bu liste bizim bölgemizi temsil etmemektedir. Günlerden beri karşımızda derdimizi anlatacak yetkili bir partili bulamadık.

BİZİ KİMSE MUHATAP ALMADI.

Sonuç olarak AK Parti’den istifa ediyoruz. AK Partiye kesinlikle destek vermeyeceğimizi de duyuruyoruz. Önümüzdeki günlerde hangi siyasi partiye destek vereceğimizle ilgili açıklama yapacağız” dediler.

İLÇE BAŞKANI KİMSEYİ KAALE ALMIYOR

AK Partiye küskünler içerisinde yer alan Belediye Meclis üyesi Asım Yazar sert tepki gösterdi. Meclis üyesi için yeniden müracaat ettiğini, listeye alınmadığını da ifade eden Yazar, “ Bu da çok önemli değil. Başkan adayı ve ilçe başkanı ile defalarca konuşmak bir araya gelmek istedik. Kapılar sürekli olarak yüzümüze kapalı tutuldu. Şimdi seçmen olarak biz onlara kapımızı kapatıyoruz” şeklinde konuştu. Asım Yazar meclis üyeliğini görevini tamamlayana kadar bağımsız olarak devam ettireceğini de söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki