08.06.2020 tarihinde Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı DR. Fatih ERBAKAN ve beraberindeki parti heyeti ile birlikte Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık’ı ziyaret etmesi ve yapılan görüşmeler sonrası yapmış olduğu açıklamasında Kızılay’ın kan stoğunun azalması nedeniyle başlatılan kan bağışı kampanyasına destek için 81 İlde bulunan Yeniden Refah Partisi il ve ilçe teşkilatı üyelerine kan bağışı çağrısı yapmıştı.
Bu çağrı sonrasında Genel Merkezlerinden gelen talimata kayıtsız kalmayan Yeniden Refah Partisi Darıca ilçe başkanı Dursun KOÇAL ve beraberindeki parti mensupları 11.06.2020 tarihinde Türk Kızılay'ı Darıca Şubesine ziyaret gerçekleştirdiler. Türk Kızılay'ı Darıca Şube Başkanı Kemal SOLHAN'ın yaşamış olduğu beyin kanaması sonrasında yerine vekalet eden Çetin SOLHAN ile görüşen KOÇAL ve ekibi görüşme sonrasında Darıca Perşembe Pazarı girişinde mobil kan bağışı noktasının kurulmasını sağlayarak ortak kan bağışı programı gerçekleştirdiler.
Kan Bağışı sonrasında açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Darıca ilçe başkanı KOÇAL öncelikli olarak Türk Kızılay'ı Darıca İlçe Başkanı Kemal SOLHAN'ın yaşamış olduğu beyin kanaması sonrasında istirahat halinde bulunması sebebiyle kendisine vekalet eden Çetin SOLHAN'a  geçmiş olsun dileklerini bir kez daha ileterek Covid-19 pandemisi süresince Türk Kızılay'ının ülkemizde ve Dünya genelinde yaptığı çalışmalardan her zaman gurur duyduklarını ve bu dönemde insanların kaygı yaşaması sonrasında Türk Kızılay'ının kan stokları azalması sebebiyle genel merkezlerinden aldıkları talimat sonrası hızlı bir şekilde ortak kan bağışı programının hayata geçirildiğini belirterek tüm ülke vatandaşlarının bu duruma kayıtsız kalmamaları gerektiğini beyan etti.
Kemal Solhan'a vekaleten orda bulunan Çetin SOLHAN ortak kan bağışı programına vesile olmaları sebebiyle Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanı Dursun Koçal başta olmak üzere İlçe Yöneticileri , Gençlik Kolları ve Kadın Kolları yönetimlerinin ve parti mensubu üyelerin yoğun katılımları sonrasında gerçekleştirilen 60 ünite kan bağışı sebebiyle sonsuz teşekkürlerini ve minnetlerini belirtirken ülkedeki kan stoğunun tamamen bitmemesi için sağlıklı bütün Darıcalı'ları kan vermeye davet etti.
Konuyla ilgili olarak Darıca Belediye Başkanı Muzaffer BIYIK Yeniden Refah Partisi Darıca İlçe Başkanlığı ve Darıca Kızılay'ın ortak düzenlemiş olduğu kan bağışı programını ziyaret ederek bu vesileyle 152 yıldır nerede bir ihtiyaç varsa oraya koşan Kızılay’ın kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum açıklamasında bulundu.
Kan bağışının gerçekleştirildiği bölgede Perşembe Pazarı'nın kurulması sebebiyle Yeniden Refah Partisi  Darıca İlçe Gençlik Kolları birimi ayrıca alan girişine stand kurulumu yaparak pazara gelen Darıca halkına 1.500 adet maske ve broşür dağıtımıda gerçekleştirildiler.