Yeniden refah partisi Kocaeli il yönetim kurulu, toplantısını önceki akşam yeni il binasında yaptı. Toplantı öncesinde il yönetim kurulu üyeleri, yeni il binasını gezdiler. İzmit devlet hastanesini otoparkının tam karşısında bulunan yeni il binasının tüm hazırlıkları acilen bitirilerek, toplantıya yetiştirildi. Konuya ilişkin konuşan il başkanı, binanın açılışının önümüzdeki günlerde yapılacağını duyurdu.

Devlet eski bakanı Sacit GÜNBEY geliyor..

Yapılan yönetim kurulu toplantısında, partinin temmuz ayı il divan toplantısının, 21/07/2019 saat:16:00- 19:00 arasında, körfez ilçesinde bulunan, körfez belediyesi kültür merkezinde yapılması hakkında karara varıldı. Partinin il divan toplantısına genel merkezi temsilen, devlet eski bakanlarından Pr. Dr. Sacit GÜNBEY’ in katılacağı öğrenildi.

Partiye üye akını var..

Toplantı sırasında il başkanı Mehmet ARAS, tüm ilçe sorumlularından ayrı ayrı rapor aldı. İlçelerden yüzlerce yeni üyelik talebi geldiği gözlendi. Partiye olan ilgiden memnun olduğu görülen ARAS, ilçe sorumluları üzerinden ilçe yönetimlerine teşekkürlerini iletti.

ARAS’ ın basına açık olarak gerçekleştirdiği siyasi konuşmasının satır başları ise şu şekilde;

“Maalesef ülke iyiye gitmemektedir. Akdeniz de sular ısınmaya devam etmektedir. Her gün hava durumu bildirimi gibi, ardı ardına şehit haberleri gelmektedir. Ülke ekonomisi bozuktur ve ufukta düzelme sinyalleri görünmemektedir.

Babacan filikası

Bilindiği gibi yerli titanic 31 mart tarihindeki çarpmanın etkisi ile su almaya başlamış, 7 haziran tarihinde geminin batacağı kesinlik kazanmıştır.

Geminin yardımcı kaptanlarından bazıları geminin filikalarını suya indirmeye başlamışlardır.

Bu filikalardan birisi de babacan filikasıdır. 

Bu eski yardımcı kaptan, bugün kendisini Barbaros hayrettin paşa zannetmektedir.

Bu dönemin sorumlularından hiçbirine milletimiz itimadı kalmamıştır. Hiç kimse kendisini bir şey zannetmesin, herkes aynaya baksın.

Titanikten ne hayır gördük ki, bunun filikasından bir hayır görelim.

Bu manzara karşısında kullanılan argüman ise ümmeti bölmeyelim demekten ibaret olmuştur.

O zaman soruyorum, fazilet partisini bölüp, ak partiyi kuranlar, bu bakış açısına göre ümmeti bölmüş olmadılar mı?

Ve yine soruyorum ki; bugün ümmeti bölmeyin diyenler, 16 senelik iktidarları boyunca ümmet birliği için ne yaptılar?

Bu filikacı kavgasının kimseye bir hayrı olmayacaktır. Milletimiz bunu çok iyi bilmektedir. Siyasetin ve milletin asıl umudu genel başkanımız Dr. Fatih ERBAKAN’ dan başkası değildir.

Titanik i batıran deniz onun filikasını da yutacaktır.

Bu denizde ancak kaptanı ERBAKAN olan Milli Görüş gemisi yol alabilir.”