YRP'den yapılan aćıklamada siyaset akademisinin başlayacağı belirtildi

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Bayram Sakartepe, MKYK üyemiz Klinik Psikolog Miktad ERTEM, STK ve Halkla İlişkiler Başkan yardımcısı Erhan Erdoğan İlçe Başkanımızı ziyaret etti. Ziyarette Siyaset akademisi ile ilgili bilgi alış verişinde bulunuldu. İlçemizde ve Türkiye geneli Teşkilat çalışmaları son sürat devam ederken genel merkez 'Milli Siyaset Akademisi' çalışmasının hakkında bilgi sundular.
Yeniden Refah Partisi Siyasi İşler Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe öncülüğünde Milli Siyaset Akademisi çalışmasını duyurdu. Kocaeli ilimiz dahil Bursa, Sakarya, Çanakkale, Yalova, Bilecik, Balıkesir ve Düzce' illerinde ilki yapılacak. Milli Siyaset Akademisi Programı 13-14-15 Kasım tarihleri arasında Bolu Sarot Termal Park Tatil Köyü'nde gerçekleştirilecek.
Katılımcılar, aldıkları derslerden program sonunda sınava tabi tutulacaklar ve başarılı olan katılımcılara 'Uluslararası Yeni Pazar Üniversitesi' onaylı, Siyaset Bilimi, Siyasal Tarih, Yeni Dünya Düzeni ve Sosyal Medyanın Etkisi, adlarında 3 adet resmi sertifika ile Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan imzalı başarı belgesi verilecek.
Milli Siyaset Akademisi Eğitim Kampı'nda dersleri verecek isimler de netleşti.
Buna göre, 'Siyasi İletişim Teknikleri' dersini Uzman Klinik Psikolog Mikdat ERTEM sunacak.
'Devlet ve Bürokrasi Yönetimi' konusunu, Gelir İdaresi Eski Başkanı YMM Mehmet Akif ULUSOY anlatacak.
Önce Ahlak ve Maneviyat düsturu ile siyaset sahnesinde yer alan Yeniden Refah Partisi mensuplarına 'Nefis Terbiyesi' dersini ise Dr. İhsan ŞENOCAK aktaracak.
Milli Siyaset Akademisi'nde 'Küresel Sistemde Siyasal Fikirler' işlevini Doç Dr. Eldar HASANOĞLU verecek.
54. Hükümetin Devlet eski Bakanı Prof. Dr.Sacit GÜNBEY'de 'Siyasi Tarih ve Milli Görüş'ün Etkileri' konusunu işleyecek.
Milli Görüşçülere son ders, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’dan olacak. Erbakan sunumunda 'Neden Siyaset' konusuna değinecek. Son dersi vermesi planlanan Genel Başkan Erbakan katılımcılara kendi imzasıyla bir başarı belgesi de takdim edecek. Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatımızdada Eğitim Başkanımız Yaşar Altunbaş’ın çalışmalarıyla Gebze Teşkilatımızın da yoğun bir katılımla destekleyeceği Milli Siyaset Akademisi'yle ilgili detaylı bilgiye ulaşılabilmesi için bir de internet sitesi kurulmuş. Ayrıntılı bilgi bu siteden elde edilebilir. (http://www.millisiyasetakademisi.com )