Yerli Otomobil İçin Dilovası'nı İşaret Etti

Yerli Otomobil İçin Dilovası'nı İşaret Etti
05 Nisan 2016, Salı - 11:05

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu basın mensupları ile bir araya gelerek Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yerli otomobilin üretim noktası ile ilgili düşüncesi sorulan Zeytinoğlu Dilovası'nı işaret etti

 
Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu basın mensupları ile Club Bithynia'da düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi. Toplantıda KSO Genel Sekreter yardımcısı Elif Bilgisu ve KSO Çevre Uzmanı Aynur Hacıfettahoğlu da hazır bulundu.  Kocaeli Sanayi Odası tarafından düzenlenen  Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Zeytinoğlu Çevre Ödüllerinin bu yıl 22. kez verileceğini duyurdu. Yerli otomobile talip birçok ilin olduğunu vurgulayan Zeytinoğlu bu konuda Dilovası'nı işaret etti.

ZEYTİNOĞLU TALİP OLDU

Başkan Zeytinoğlu, "Türkiye de yerli otomobilin ilimizde olmasını isteriz her üretime talibiz.Yeni yapılan fabrikaların çevreye duyarlı olmaması mümkün değil. Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Sakarya ve Bursa'nın otomobil sanayinin kalbi ve otomobilin de en kolay yapılacağı bölge. Hangi şehrin şartları uygunsa orada yerli otomobilin yapılmasını isteriz. Şehir bazlı milliyetiçiliğe gerek yok. Önemli olan ülkenin bu yatırımı yapmasıdır. Kocaeli Türkiye'nin dünyayla rekabet etme adına en önemli illerinde n biri ve bu noktada en önemli ilçe de Dilovası. Önümüzdeki ay köprü de açılacak o bölge dünyayla rekabet etme adına en doğru bölgelerden biridir" dedi.

TÜM TÜRKİYE'YE AÇILDI

Çevre Ödülleri organizasyonuna başvuran firma sayısının ve ödülün marka değerinin de giderek arttığına vurgu yapan KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, "2015 yılında ödül organizasyonuna başvuran 23 firmanın 4 tanesi Uşak, Balıkesir, Bilecik ve Bursa illerindendir. 2015'te ilk kez Marmara Bölgesi haricinde gelen başvuruları da değerlendirmeye aldık. 2016 yılında ise ödül organzasyonunun kapsadığı alan stratejik olarak genişletilmiş ve organizasyon tüm Türkiye'deki sanayi kuruluşlarına açılmıştır" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki