YESEVİ’nin ilk konuğu Türk Ocakları

13 Eylül 2015, Pazar - 12:33

Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Başkanlığına gelen Engin Sönmez’e ilk hayırlı olsun ziyaretini İzmit Türk Ocağı gerçekleştirdi İzmit Türk Ocağı Başkanı Yücel Alpay Demir ve yönetim kurulu üyeleri, Yesevi Ocağı Dernek Merkezini ziyaret ederek yeni başkan Engin Sönmez’e hayırlı olsun temennisinde bulundu. Yücel Alpay Demir, İzmit Türk Ocağı hatırası hediyeyi ve Türk Yurdu dergisini Engin Sönmez’e takdim etti.

DAHA SIK BİRARAYA GELECEĞİZ

Başkan Demir konuşmasında “Yesevi Ocağı önemsediğimiz ve farklılıkta rahmet var anlayışıyla hayırda yorumladığımız sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Kocaeli Milli Kuruluşlar Birliğinde de birlikte hareket ettiğimiz bu değerli arkadaşlarımızla inşallah bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz. Bu vesileyle yeni başkan ve yeni yönetimin hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATIYORUZ Başkan Sönmez, “Türk Ocakları bir asrı aşmış çok önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Bu güzide yapının ilimizde sizin yönetiminizle birlikte daha aktif bir hale gelmesi bizleri de memnun etmektedir. İlerleyen süreçte sizlerle birlikte İlimiz için önemli olan projelere imza atmak istiyoruz” diyerek Yücel Alpay Demir’e iyi dilek ve temennilerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

İDEOLOJİK OLARAK FARKLI OLABİLİRİZ

Yesevi Ocağı yeni yönetimine bir diğer hayırlı olsun ziyareti Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından gerçekleşti. ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Katak, “İdeolojik olarak farklı görüşlerde olabiliriz, ideolojiler uyuşmayabilir ama ülkemizin bu durumunda ortak noktaları ortaya çıkarmamız gerekir. Bu noktalarda vatan, millet ve bayrak sevgimiz. Kuvay-ı Milliye ruhuyla sizler gibi bizler gibi Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri gibi kuruluşların omuz omuza olması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

ZIT GÖZÜKSEK DE ZIT DEĞİLİZ

Yesevi Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Engin Sönmez, “Her ne kadar farklı kuruluşlarda olursak olalım temelimiz insan olduğu için iyi insan, iyi Türkiye, geleceği aydınlık Türkiye olduğu için kapılarımız bir yerde örtüşüyor. Ne kadar zıt gözüksek de, zıt değiliz. Ortak noktalarımızın üzerinde durmamız, yan yana olmamız lazım. Allah bize yeni bir devlet kurdurtmasın” dedi. Taylan Katak’ın hediye takdimiyle başlayan ziyaret Yesevi Ocağı’nın çay ve kuru pasta ikramıyla son buldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki