Yeşil Vadi Dilovası’nda Hayat Buluyor

12 Mart 2015, Perşembe - 16:25

KBB ve Dilovası Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan Yeşil Vadi Mesire alanı çalışmaları devam ediyor.

Tavşancıl Yeşil Vadi Mesire alanın da incelemelerde bulunan Başkan Toltar,”Dilovası Yeşil Vadi ile rahat bir nefes alacak” dedi.

DİLOVASI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Birçok donatıyı içerisinde bulunduracak olan Yeşil Vadi tamamlandığında Dilovası’nın çehresini değiştireceğini ifade eden Başkan Toltar,“Dilovası ile Tavşancıl Mahallemiz arasında bulunan alanda Yeşil bir vadi oluşturmak için çalışmalar başlattığımız proje bittiğinde vatandaşımızın spor yapabileceği yürüyüş alanı, piknik yapabilecekleri ve dinlenebilecekleri pergolalar,  piknik masaları, kamelyalar, mangal yerleri, çocuklarımız için oyun alanlarının yanı sıra doğal kaynak sularının üstüne estetik köprüler, doğal kayak sularının aktığı çeşmeler ve yer alacaktır.

YÜZLERCE FİDAN DİKİLİYOR

Çalışmalar kapsamında Yeşil Vadi alanı çeşitli fidanlar ile yeşillendirilerek vadide akan dere ile vatandaşlarımız doğal bir ortama kavuşacak. Projeye katkılarından dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

Tavşancıl Yeşil Vadi Mesire alanın da incelemelerde bulunan Başkan Toltar’a, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı Genel Koordinatörü Abdulkadir Karaosmanoğlu eşlik etti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki