Yeşilay 7 Dalda Altın Ödüllü Yarışma Düzenledi.

26 Mart 2015, Perşembe - 10:34

Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi, madde bağımlılığı ile mücadele projesi kapsamında ''Sağlıklı nesil, Sağlıklı gelecek'' isimli altın ödüllü bir yarışma düzenliyor.

 

               Yeşilay Cemiyeti Kocaeli Şubesi, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında gençlerde bir farkındalık oluşturmak amacıyla “Sağlıklı nesil, sağlıklı gelecek” konulu altın ödüllü yarışmaya Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak yürütüyor..

               Yarışma ile ilgili bir konuşma yapan Yeşilay Kocaeli Şubesi Basın Danışmanı Selçuk Bülbül , Kocaeli’de yaşanan ve neredeyse her gün duyduğumuz sentetik uyuşturucu nedeniyle ölüm haberlerini anımsatarak amaçlarının büyük bir tehdit altında olan gençliğe sahip çıkmak olduğunu söyledi.

               Yarışmanın amacının gençlerde farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Bülbül “Yarışmamıza ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katılabilecek. Yarışmamızda, ilkokul öğrencileri sadece resim dalında girebilecek.  Bunlardan birinci olana cumhuriyet altını, ikinci olanlara yarım altın üçüncü olanlara ise çeyrek altınla ödüllendirilecektir. Ortaokul kategorisinde de öğrenciler; resim, şiir ve slogan dalında yarışmaya katılabileceği gibi lise kategorisinde ise afiş, karikatür, fotoğraf ve kompozisyon dalında katılabileceklerdir.” diye konuştu.

               Yarışmada sıralamaya giren öğrencilerin gerekli kurullar tarafından belirleneceğini ifade eden Bülbül, ödül kazananların 7 Mayıs’ta basın yoluyla açıklanacağını söyledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki