Yeşilay Gebze Oto Sanayi Esnafını Bilgilendirdi

Yeşilay Gebze Oto Sanayi Esnafını Bilgilendirdi
14 Aralık 2015, Pazartesi - 14:06

 

                Yeşilay Gebze Şubesi Başkan Yardımcısı Faruk ASLAN Sosyal Rehberlik Projesi faaliyetlerinde bu haftaki konaklarının eski adı Gebze Küçük Sanayi yeni adı ise Gebze Oto sanayisi olduğunu belirtti.

 

                ASLAN “   Yapılan çalışmalarda sigara, alkol ve uyuşturucu madde kullanımının ülkemizde giderek arttığı bildirilmektedir. Aynı zamanda, alkol ve uyuşturucu maddelere başlangıcın daha çok 12-13 yaş civarında olduğu, sigara ve uçucu maddelere başlama yaşının ise daha erken olabileceği ifade edilmektedir. Toplumsal bir sorun olan madde kullanımı ile mücadelede sanayide çırak öğrenci usta ve ailelerine yapılacak bilinçlendirme önemli bir role sahiptir. Gebze Mesleki Eğitim merkezinde eğitimine devam 1100 çırak öğrencinin 471 farklı işletmede staj yaparak eğitimlerine devam ettiklerini göz önünde bulunduracak olursak projemizin bölgemiz için önemi daha çok anlaşılacaktır.

                Bu haftaki etkinliğimizde ise bu öğrencileri yerinde görmek ve işyeri sahiplerine madde bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmak yer almaktadır. Havaların soğuk olmasına rağmen iş yerlerinde çalışan çırak öğrencilerimiz izin alarak çadırımıza geldiler. Çevre esnafa dergi, broşür ve bloknot gibi Yeşilay materyalleri dağıtarak farkındalık oluşturdular. Ayrıca çadırımızı ziyarete gelenlere çiğ köfte ikram edip sarhoş gözlüğü uygulamaları ile sarhoş olmanın ne kadar kötü bir hissiyat olduğunu bizzat yaşattılar.

 

Aslan işyerlerini bizzat gezerek işyeri sahipleriyle proje hakkında röportaj yaptı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki