YGS’ye Kocaeli’den 43 bin 596 aday girecek

11 Mart 2015, Çarşamba - 21:51

15 Mart Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ile ilgili olarak, ÖSYM Kocaeli Sınav Koordinasyon Kurulunca alınan tedbirler açıklandı.

Kocaeli Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, pazar günkü sınava ilimizde 153 binada toplam 43 bin 596 adayın katılma hakkı bulunuyor. Pazar günü saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek YGS’ye İzmit, Kartepe, Başiskele ve Derince merkezinde 71 binada, 17.905 aday;  Gebze ilçesinde 48 binada, 16.095 aday Gölcük ilçesinde 13 binada, 4.147 aday;  Körfez ilçesinde 13 binada, 3.912 aday; Karamürsel ilçesinde 8 binada, 1.537 aday katılacak. Sınav da toplam 5800 kişinin görev yapacağı açıklandı.

 

KOLYE, KÜPE, TELEFON, KART DA YASAK

Yapılan açıklamada, sınav yapılan binalara giriş sırasında görevlilerin arama yapacağı hatırlatıldı, çanta, cüzdan, cep telefonu, her türlü saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, yüzük (alyans hariç), bilezik, broş, anahtar, anahtarlık, metal para gibi metal içerikli eşyalarla (basit başörtü iğnesi ve ince metal tokalı kemer hariç)  ve her türlü elektronik /mekanik cihazla, banka/kredi kartı, ulaşım kartı ve benzeri kartlarla sınav binasına kesinlikle alınmayacağı duyuruldu. Sınavın yapıldığı bina içerisinde sınav öncesinde, sınav sırasında ya da sınavdan sonra bu tür cihazları taşıdığı tespit edilen adayın sınavının geçersiz sayılacağı duyuruldu.

 

BELGELERİNİZİ UNUTMAYIN

Adaylar sınavın yapılacağı binaya, sadece aday şifreleri ile internetten kendilerinin edinecekleri Sınava Giriş Belgesi ve nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaportu ile alınacaklar. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunması, pasaportun süresinin geçerli olması gerekiyor.

Sınava giren adaylardan ilgili sınava ait Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı/süresi geçerli pasaportu yanında olmayan adaylar kesinlikle sınav binalarına alınmayacak.

Nüfus Cüzdanları olmayan adaylar sınava alınamadığından İzmit, Körfez, Gebze, Gölcük ve Karamürsel ilçeleri Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri 15 Mart Pazar günü 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık olacak ve sınava giriş belgesi ile bir fotoğrafını getiren adaylara “T.C. Nüfus Cüzdanı” verecek.

Sınav için gerekli olan iki adet kurşun kalem, silgi, kalemtraş, peçete ve şeker ÖSYM tarafından her bir aday için verilecek. Adaylar sınava şeffaf pet şişe içinde su getirebilecekler.

Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü kadar zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar, sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklar.

Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacak. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday kesinlikle sınav salonuna geri alınmayacak. Sınavın toplam süresinin 3/4'ü tamamlanmadan sınav salonundan ayrılan aday, bu süre doluncaya kadar sınav binası içerisinde bekletilecek.

Sınav binaları, adayların sınav giriş yerlerini görebilmeleri için 14 Mart Cumartesi günü 09.00-17.00 saatleri arasında açık tutulacak.

15 Mart Pazar günü 07.00-16.00 saatleri arasında adaylar sınav giriş belgeleriyle, görevliler de sınav görev belgeleri ile Büyükşehir Belediyesi otobüslerini ücretsiz olarak kullanabilecekler.


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki