~~
Seçim sonrası ‘kim ne kadar para harcadı’ polemiği ayyuka çıktı. Dedikodulara en çok maruz kalan ve ‘para harcamadı’ dedikodularına maruz kalan Hakan Höbek’in seçim bütçesine ulaştık. Ulaştığımız rakamlar, ‘yiğidi öldür, hakkını yeme’ değiminin tam aksi yönünde olduğu gerçeğini ortaya koydu.

24 Haziran Genel Seçimlerinin hemen ardından AK Parti kulislerinde hangi adayın ne kadar para harcadığı konuşulmaya başlanmıştı. Özellikle Seçim Koordinasyon Merkezleri’ne adayların yaptığı yardımlar yetersiz bulunmuştu. Adaylar içerisinde ise dedikodusu en çok dönen isim Merkez Hastanesi’nin Sahibi Hakan Höbek olmuştu. Yaptığımız araştırmalara göre ise konuşulanların aksine Höbek’in seçim dönemi boyunca toplam 200 bin TL üzerinde harcama yaptığı bilgisine ulaştık.

HERKES KEMER SIKMIŞTI
Genel olarak kemer sıkma politikasının izlendiği 24 Haziran seçimlerinde tüm siyasi partiler ve milletvekili adayları en az bütçe ile seçimi bitirme çabasına girerken, Hakan Höbek’in ortalamanın çok üstünde harcama yaptığı dikkatlerden kaçtı. Yapılan onca harcamaya rağmen kamuoyunda ‘Hakan Höbek hiç harcama yapmadı’ şeklinde söylentiler bu süreçte Höbek ve yakın çevresinin motivasyonunu bozdu.

KİM NE KADAR HARCADI?
Parti içerisindeki para polemiği ne kadar sürer bilinmez ama başta Gebze bölgesinin adayı olarak bilinen ve seçilme sırası garanti olan Cemil Yaman’ın ve diğer milletvekili adaylarının ne kadar bütçe ayırdığı merak ediliyor. Hakan Höbek’te olduğu gibi diğer adayların ve teşkilat mensuplarının seçime ne kadar bütçe ayırdığını araştırıp sonuçlarını kamuoyu ile paylaşacağız.