Yılın İlk Meclisini Turan Yönetti

06 Ocak 2016, Çarşamba - 14:46

Çayırova Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı Çayırova Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısına Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin dayısının vefatı sebebiyle Yusuf Turan başkanlık yaptı.

Çayırova’da Emek ve İnönü Mahallelerindeki kentsel dönüşüm sancısı Belediye Meclisi’nde gündem oldu. Refik Tartar, “Meclis bu konuda bir karar alıp bu kararı TOKİ’ye verirse bu sorun çözülür” dedi.

Honca, Halk Mağdur Olmasın Gelin Hamleleri Birlikte Atalım

Meclis toplantısında gündem dışı söz alan  CHP’li meclis üyesi Abdülkadir Honca, Sarıkamış’ta şehit olan 90 bin askeri rahmetle andıklarını söyledi. Honca, ayrıca Emek ve İnönü Mahallelerinde yaşanan kentsel dönüşüm sorununu sordu. Honca, “Bu konuda bizlerde mahallelide bıktı” dedi.

Özçelik, Mağduriyet Bir An Önce Giderilmeli

Yine aynı konu üzere söz alan Saadet Partili meclis üyesi Zeki Özçelik, ise, “Emek ve İnönü Mahallelerindeki kentsel dönüşüm konusuyla ilgili olarak vatandaşlar bizlere de ulaştı. Bu konuyla ilgili olarak vatandaşlara bilgi verilmesini diliyorum. Geçen dönem bir karar verilmiş.  Emek ve İnönü Mahalleleri sakinleri yaşanan bu durumdan dolayı mağdur durumdalar. Belediye tarafından TOKİ’ye yazı yazılarak bu mağduriyetin sona erdirilmesi gerekir” diye konuştu.

Tartar, Vatandaşlarımız Mağdur Edilmeyecek

Konuyla ilgili olarak soruları cevaplayan Çayırova Belediyesi Başkan Yardımcısı Refik Tartar, “Sorun TOKİ’nin bu projeyi sahiplenmemesinden kaynaklanılıyor. TOKİ yetkilileri belediye nasıl karar verirse o yönde bir tutum sergileyeceklerini belirtti. TOKİ’nin burada dönüşümle ilgili kanundan gelen bir yetkisi var. Biz vatandaş karlı çıksın diye belediye olarak bu projenin bir ayağında olduk. Vatandaşın mağdur olduğu konusunda hemfikiriz. Meclis bu konuda bir karar alıp bu kararı TOKİ’ye verirse bu sorun çözülür” şeklinde konuştu.

OCAK AYI İLK MECLİSİ YOĞUN TEMPODA GERÇEKLEŞTİ

1-       Çayırova İlçesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Hükümlerine Yapılan İtirazların Görüşülmesi

2-      Çayırova İlçesi Uygulama İmar Planı Plan Hükümlerine Yapılan İtirazın Görüşülmesi

3-      2016 Yılında Belediyemizde Çalıştırılması Düşünülen Sözleşmeli Personellerin Aylık Net Ücretlerinin Belirlenmesi

4-       İlçemiz Sınırları İçerisinde Bulunan 297, 301 Ve 316 Ada’larda  İmar Plan Tadilatı Yapılması

 5-      Mülkiyeti Belediyemize Ait 773 Ada, 4 No’lu 235,44 M² Miktarlı Parsel İle Mülkiyeti Celalettin Yerli Adına Kayıtlı 1441 Ada, 1 No’lu 250,00 M² Miktarlı Parselin Takas Edilmesi

 6-      Belediyemiz Zabıta Personeli Maktu Mesai Ücretinin Görüşülmesi

7-      Yeni Mahalle 5130 Sokak İle 5137 Sokağın Kesiştiği Noktada Bulunan 1000 M² Miktarlı Parka, Özgürlük Mahallesi 201 Sokakta Bulunan 154 M² Miktarlı Parka, Özgürlük Mahallesi 220/1 Sokak İle 255/3 Sokağın Kesiştiği Alandaki, 875 M² Miktarlı Parka Ve Cumhuriyet Mahallesi Huzur, Hisar Ve Harman Sokağın Kesiştiği Alandaki 20 Dönümlük Parka İsim Verilmesi

8-      Evsel Katı Atık Tarifelerinin Belirlenmesi 9-      İlçemiz Sınırları İçerisinde Bulunan 5601, 5602, 5603 Ve 5604 No’lu Adalarda İmar Plan Tadilatı Yapılması 10-  Denetim Komisyonuna Üye Seçilmesi

2016 Ocak Ayı Meclisinde Denetim Komisyonu Seçimi

Gündem dışı konuşmaların sonrasında 10 gündem maddesi oylanarak karara bağlandı. Gündemin 10 maddesi olan Denetim Komisyonu’na üye seçimi yapıldı. Seçimde Filiz Ayyıldız, Sefa Yılmaz, Cemil Göksu ve Hüseyin Tarakçı denetleme komisyonuna seçilen isimler oldu. Çayırova Belediyesi Meclisi’nde şubat Ayı toplantısı 2 Şubat Salı saat 15.00’te gerçekleşecek.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki