YILMAZ, “20 YILLIK TEMCİT PİLAVI”

CHP Gebze Belediye başkanı, deneyimli belediyeci Yakup Yılmaz, Gebze Belediye Başkanı ve AKP belediye Başkan Adayı Adnan Köşker’in proje tanıtım toplantısının ardından yaptığı açıklamada, açıklanan projelerin İlçe belediyesi değil, devletin ve büyükşehir belediyesinin sorumluluk alanına giren projeler olduğuna dikkat çekti.
18 Mart 2014, Salı - 12:49

BUNLAR ZATEN BELEDİYENİN GÖREVLERİ

Yılmaz, “Açıklananların çoğu  çeşitli bakanlıklar ve Büyükşehir Belediyesinin  yetkisinde ve yapması gereken projeler. Metro, hafif raylı sistem, Marmaray ve Şehirlerarası Terminal gibi… Bunlar zaten her siyasi parti adayları tarafından söylenen ve talep edilen  projeler.  Kalanları ise, bu kadar abartılacak, bugüne kadar beklenilecek projeler değil. Bir belediyenin yapması gereken görevlerdir. Bunların çoğu zaten gerek bizim gerek diğer adayların çok önceden açıkladığı projeler”dedi.

DAHA ÖNCEDE 41 PROJE AÇIKLAMIŞLARDI

CHP Adayı Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “ İktidardaki bir parti için, hayal kırıklığı demek daha doğru.  Kaldıki,  herkes proje hazırlayabilir ve açıklayabilir. Ama önemli olan bunların yapılmasıdır. 5 yıl öncede 41 adet benzer projeler açıklanmıştı. Bunlardan 3 ya da dört tanesi yapıldı.  Hani yaptıkları yapacaklarının teminatı derlerya, böyle bir teminatda yok ortada. İçi boş, kağıt üzerinde kalacak bu projelerin Gebze’ye katacağı bir şey yok. Sormazlar mı insana, bugüne kadar niye yapmadınız?”.

ÖNCE MAL VARLIĞI AÇIKLANMALI

 Açıklanan projelerin ayakları havada ve içi boş şeyler olduğunu,  güzel projeler olsa bile bugüne kadar kenti yönetenlerin başarılı olduklarını anlamına gelmediğini, herkesin projeler yapabileceğini ifade eden Yılmaz, “ Kenti yönetmeye aday olanların asıl  halkın gönlünde, hukuk karşısında ve vicdanlarda nerede olduğudur. Kenti yöneteceklerin, üzerinde hiçbir şaibe olmamalıdır. Sayın Köşker hakkındaki iddialar karşısında hala kamuoyunu tatmin edici açıklamalar yapmadı.  Yine, tıpkı benim yaptığım gibi mal varlığını kamuoyu ile paylaşmadı. Ben projelerimi açıklarken en büyük projem diye mal varlığımı tek tek açıkladım. Bu çağrımız tüm adaylar için geçerlidir” diye konuştu.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki