Yılmaz: 2015’te 34 bin 896 kişi işe yerleştirildi

Sendikalar tarafından yapılan açıklamalara cevap veren İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz “2015 yılı verilerine göre ilimizde 34 bin 869 kişi işe yerleştirildi” dedi.
27 Ocak 2016, Çarşamba - 00:51

Memur sendikaları tarafından İŞKUR hakkında yapılan açıklamalara cevap veren İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, hiçbir odada kamera olmadığına dikkat çekerek, “Son 3 yıldır memur gelmemektedir. Biz de iş yoğunluğuna göre görevlendirme yapmaktayız. Hakkımızda yapılan açıklamalar doğru değildir. Burası çiftlik gibi yönetilmiyor. Gidip gelmesi sorun olmayacak memurlar karşılıklı görüşmeler neticesinde görevlendirilmektedir” dedi. 

 

“PERFORMANS SAYISI ARTTI”

İl Müdürü Yılmaz “2014 yılı verilerine göre kamu ve özel işyerlerine dahil işe yerleştirme sayısı 19 bin 170, işbaşı eğitim sayısı 373. 2015 yılı verilere göre işe yerleştirme 34 bin 869, iş başı eğitim sayısı ise 2 bin 758. 2014 yılı toplum yararına program sayısı bin 6, 2015 yılına göre ise 6 bin 76’dır. Görüldüğü üzere buna bağlı olarak performans sayısı artmıştır” açıklamasında bulundu.

 

ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Yılmaz, “Gebze, Dilovası, Gölcük Hizmet Merkezlerimize bir memurun gönderilmesinin tehdit gibi düşünülmesi anlaşılmaz bir durumdur. Kabul edilemez ve izah edilemez bir yaklaşım olarak gördüğümüzü belirtmek isterim. Ülkemizin olduğu gibi ilimizin de her bir köşesine hizmet birinci görevimizdir. Biz ilimizle dertlendik. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için önemli olan bu sayılar ve bu insanların mutlu olması” değerlendirmesinde bulundu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki