Yol Haritası Belirleniyor

Yol Haritası Belirleniyor
15 Nisan 2016, Cuma - 14:08

Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Safiport Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Safi arasında gerçekleşen görüşmede limanın Derince’ye entegrasyonu masaya yatırıldı

350 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Ülkemizin sayılı limanları arasında yer alan ve mülkiyeti Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğüne (TCDD) aitken, işletme hakkı 39 yıl süreyle Safi Derince Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş.'ye devredilen Derince Limanı'nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 350 milyon dolarlık yatırımın yapılacağı ve çalışmaların noktalanmasıyla birlikte limandaki istihdamın 2 bin 500 kişiye ulaşacağı proje tamamlandığı zaman Derince’ye artı değer kazandıracak.Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Safiport Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Safi arasında gerçekleşen görüşmelerde limanın Derince’ye sağlayacağı kazanımlar masaya yatırılıyor. Fikir alışverişinde bulunulan görüşmelerde Bulut ve Safi, limanda yapılacak çalışmalarla ilgili yol haritasını belirliyor. Önceki gün gerçekleşen görüşmede, Başkan Bulut “Bizim birinci gayemiz ülke ekonomisine fayda sağlayan konuma gelen Derince Limanı’nın aynı zamanda ilçemize ve halkımızın refahına da katkı sunmasıdır. Liman ve Derince beraber büyümelidir” dedi.


SAFİ: LİMAN YİNE DERİNCE HALKININDIR

Kendisinin de artık bir Derinceli olduğunu ve bu bilinçle hareket ettiğini belirten Safiport Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Safi “Yapacağımız çalışmaların tamamı başta Derince halkı olmak üzere Kocaeli’mizin ve ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak. Gerek istihdam gerekse bölge ekonomisine katacağı kazanımlardan en çok Derince halkı yararlanacaktır. Bunun böyle bilinmesini isterim. Derince Limanı yine Derince halkınındır diyebiliriz” dedi. 


 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki