Zile yeniden başkan

Gebze Sivas Dernekler Birliği’nin yeni yönetimi göreve başladı. Derneğin kurucu başkanlarından olan Bahattin Zile üç yıl aradan sonra yeniden dernek başkanlığı görevini üstlendi.
03 Şubat 2014, Pazartesi - 16:38

Bölgemizin en güçlü kültür yapılanmalarından birisi olan Gebze Sivas Dernekler Birliği görev değişimi yaptı. Dernek başkanlığına Bahattin Zile getirildi.

Geçtiğimiz ay içerisinde genel kurul toplantısını yapan Gebze Sivas Dernekler Birliği genel kurulun ardından sabah kahvaltısı düzenleyerek üyeler ve basın mensupları ile bir araya geldi.

Derneğin yeni binasında düzenlenen sabah kahvaltısında yeni yönetim üyelerle tanıştırılırken, derneğin 2014 yılı içerisinde yapacağı çalışmalara ilişkin bilgiler de verildi.

Gebze Sivas Dernekler Birliği’nin iki dönem başkanlığını yürüten, kurucu başkanlar arasında yer alan Bahattin Zile üç yıl aradan sonra yeniden dernek başkanlığı görevine getirilirken, yeni önemde derneğin en büyük hedefinin kalıcı bir bina dizayn ederek dernek binasını kültür merkezi konumuna getirmek olarak belirlendi.

HERKESE EŞİT MESAFEDEYİZ

Başkan Zile, “Derneğimiz bu bölgede kurulmuş olan en güçlü sivil toplum örgütlerinden birisidir. Bunun iftiharını ben her zaman yaşıyoruz.  Hiçbir partiyi ayırt etmiyoruz. Bizim için mevcut olan ve demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerimizin hepsine eşit mesafede duruyoruz. Baştan beri ‘hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmayacağız’ dedik. Bu ilkelerimiz hep devam edecek. Bizim istediğimiz şuydu, AK Parti içinde görev yapan arkadaşlarımız varsa, onların gerçekten bölgemize hizmet verebileceğimize inandığımız olan hemşerilerimiz varsa, dernek olarak ne şekilde yardımcı olabiliriz diye düşünüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nde böyle arkadaşlarımız varsa biz onlar için de aynı desteği veriyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi için de öyledir, Saadet Partisi için de öyledir, Büyük Birlik Partisi için de öyledir. Bütün partilerimize eşit mesafeden bakıyoruz. Ana felsefemiz burada particilik değil. Partilerin içinde yer alan Sivaslı hemşeriilerimiz iyi yerlere gelmesi ve bölgemize hizmet etmeleridir. Biz diyoruz ki doğduğumuz kent kadar, doyduğumuz kent de önemlidir. Hepimizin görevi doyduğumuz bu kentin kültürel ve sosyal yapısına katı sunmak, kent kültürünü geliştirmek için çaba harcamaktır. Yeni dönem de önemli çalışmalara imza atacağız” dedi.

Sabah kahvaltısında bir araya gelen dernek yönetimi ve üyeler kahvatlının ardından görüş alışverişinde bulundu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki