Ziraat Odası’ndan teklif: “15 Temmuz Milli İrade Günü” olsun

Ziraat Odası’ndan teklif: “15 Temmuz Milli İrade Günü” olsun
21 Temmuz 2016, Perşembe - 14:52

 

Ziraat Odası ilçe başkanları yaptıkları basın açıklamasıyla FETÖ terör örgütünün gerçekleştirmek istediği darbe girişimine karşı tek yumruk olduklarını söyledi.

Başkanlar ayrıca “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü” olarak ilan edilmesi teklifinde bulundu

81 İLDE EŞ ZAMANLI 
İzmit Merkez  Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan ve ilçe ziraat odası başkanları  oda binasında  bir basın açıklaması düzenledi. 81 ilde iş zamanlı olarak gerçekleşen basın açıklamasında 15 Temmuz Cuma akşamı FETÖ terör örgütü üyesi bir grubun askeriye içerisinde yapmak istediği darbe teşebbüsü kınandı. Basın açıklamasını oda üyeleri adına Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı yaptı. 

BÜYÜK KAZANIMDIR 
Çanakçı şunları söyledi: “Hain darbe planına karşı 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk. Bütün çiftçiler olarak yüce milletimizin önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız. İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması demokrasimiz açısından büyük kazanımdır. Bu artık demokrasimizin büyük bir olgunluğa ulaştığını göstermektedir. 

KARA LEKE OLDU
15 Temmuz tarihi bir yanıyla kara bir leke olarak tarihe geçmiştir. Ancak bu tarih bir yanıyla da bundan böyle demokrasi şehitlerinin ve milletin devletiyle bir ve tek vücut olarak kendi iradesine sahip çıktığı bir tarih olarak anılacaktır. Gelecek nesillerce de asla unutulmaması gereken 15 Temmuz tarihi “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma ve Milli İrade Günü” olarak ilan edilmelidir”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki